Hobby W tej kategorii nie ma produktów.

Podkategorie

  • Piwowarstwo
    Sklep "Dom i Zdrowie". Zaufany sprzedawca produktów piwowarskich.
    Sklep piwowarski “Dom i Zdrowie” to dobre miejsce dla osób, które hobbystycznie interesuje piwowarstwo i wszystko to co jest z nim związane. Robiąc zakupy na stronie, bez problemu zaopatrzymy się w niezbędne zestawy, dodatki i inne akcesoria wymagane w trakcie skutecznej pracy nad warzeniem i samodzielnym przygotowywaniem piwa domowym sposobem. Piwowarstwo posiada długą i zawiłą historię związaną z losami polskiej szlachty i tradycją wschodniej kuchni, która dla ogółu ludzkości rozpoczęła się 6 tys. lat temu. Odwiedzając sklep piwowarski, możecie się państwo liczyć z serdeczną atmosferą sprzyjającą sztuce kulinarnej oraz wieloma pożytecznymi radami, które mogą się przydać każdego dnia. Gotowanie brzeczki z chmielem w kotle warzelnym jest dziedziną sztuki opatrzoną tajemnicami ściśle strzeżonych przepisów i ukrywanych przed konkurencją receptur. Być może dlatego browary i kompanie piwowarskie rzadko uchylają rąbka swoich sekretów. Jest to dziedzina wiedzy, która gwarantuje swoim miłośnikom bardziej i mniej godne odkrycia zagadnienia. Jednak jak każde hobby, przyciąga uwagę i wzbudza emocje. Najważniejsze jest jednak w niej to, by się łatwo nie zniechęcać i stać się wytrwałym w podjętych wcześniej postanowieniach, ponieważ piwowarstwo wymaga czasu, zaangażowania i odrobiny cierpliwości. Spodziewany efekt nierzadko przewyższa najśmielsze oczekiwania, dlatego przyjazny klientom sklep piwowarski “Dom i Zdrowie”, sprzyja i służy pomocą w trakcie nawet najtrudniejszych wyzwań, jakie stawia przed nami sztuka przygotowywania pysznego i zdrowego piwa.

    Wymagane akcesoria piwowarskie


    Akcesoria piwowarskie - ważne składniki i narzędzia do przygotowywania piwa. Odwiedzając stronę internetową: sklep piwowarski “Dom i Zdrowie”, możesz liczyć na pomoc ze strony podobnych sobie miłośników domowych rytuałów, tradycyjnej kuchni i produktów, które stanowią o jej wyższości nad gotowymi produktami ze sklepu. Swoim klientom pomagamy w zaopatrzeniu się w niezbędne do warzenia piwa akcesoria, takie jak kapsle do butelek, ekstrakty słodowe czy suszarki do butelek. Sklep dla piwowarów oferuje również takie przedmioty jak butelki do piwa, zestawy do cydru, węże silikonowe i miarki do cukru. To czym są kapslownice nie stanowi chyba dla nikogo zbyt trudnej zagadki, choć narzędzie to swoim wyglądem przypomina młotek. Podobnie jest, gdy mamy na myśli kraniki do beczki lub regały na butelki. Nasz sklep piwowarski, posiada to wszystko w swojej ofercie sprzedażowej, by móc na co dzień wspierać zaplecze, uprawianego przez państwa hobby. Gwarantowane jest, że z czasem każdy zwolennik swojskiego przyrządzania piwa, nabywa umiejętności i odpowiedniego rozeznania w temacie niezbędnych mu narzędzi i akcesoriów.

    Piwa, ich rodzaje i gatunki. Dlaczego zestawy piwowarskie sprawdzają się dobrze w praktyce? Zwykle zestaw jest kompletem gotowych akcesoriów, przy pomocy których w łatwy sposób przygotujemy piwną nalewkę, ograniczając związane z tym czynności do użycia elementów wchodzących w skład zestawu. Zakup ten jest doskonałym rozwiązaniem dla osób początkujących i tych, które mają mniej czasu by móc poświęcić się bardziej skomplikowanym metodą warzenia. W komplecie zwykle znajdziemy ekstrakt słodowy, drożdże piwowarskie lub koncentraty do piwa. Zestawy podzielone są według typów i gatunków piwa jakie dzięki nim uzyskamy, a ich cena najczęściej przekracza kwotę 40,00 zł brutto. Zatem, jeśli interesuje cię warzenie piwa najprostszą, skuteczną i sprawdzoną już metodą, zaopatrz się w któryś z oferowanych w sklepie zestawów piwowarskich, a postawiony zacier na pewno ci się uda i stanie się przyjemnością dla podniebienia wszystkich domowników.

    Najlepsze produkty dla piwowara

    Ekstrakt słodu to rodzaj specjalnego, zagęszczonego wyciągu z ziarna zbóż, bogatego w cukry proste, wykorzystywanego przy domowej produkcji piwa w celu podniesienia jego aromatu, smaku i jakości. Słód sprawia, że po wytrąceniu się związków garbnikowo białkowych w gotowanej przez nas brzeczce, zaczyna wytwarzać się alkohol. Obok ekstraktu, bardzo ważną rolę w samodzielnym wytwarzaniu piwa pełnią drożdże piwne, które doprowadzają i wywołują zachodzenie fermentacji cichej i tzw. burzliwej. Dzięki nim na powstałym, mocnym trunku wytwarza się piana. Dzielimy je na drożdże górnej i dolnej fermentacji. Ich cena zwykle nie jest wysoka i zachęca klientów do zainwestowania w ten piwowarski niezbędnik. Ciekawostkę stanowi fakt, że selekcja drożdży na drodze produkcji przemysłowej sprawiła, że nie mają one swoich odpowiedników w naturze.

    Termometry piwowarskie stosuje się by sprawdzić i móc kontrolować temperaturę warzonego płynu. Od temperatury zależy to, jaki efekt osiągniemy i jaki smak będzie miał gotowy już trunek. Mierzenie temperatury to etap istotny także z punktu widzenia gamy pozyskiwanych w szerokiej produkcji, gatunków piwa. Sklep piwowarski oferuje kilk typów termometrów, w tym termometr ciekłokrystaliczny naklejany, który ma funkcje uniwersalną i może się przydać także do innych zadań oprócz tych związanych z warzeniem piwa czy wyposażony w sondę, droższy od standardowego modelu i wrażliwy na temperaturę zacieru, specjalny termometr piwowarski.

    Kraniki piwowarskie są przydatne, gdy posiadamy pojemniki do zacieru, specjalne beczki lub inne rodzaje opakowań służące nam do przechowywania piwa, wcześniej już przygotowanego i gotowego do spożycia. Kranik taki, łatwo jest zamontować by potem móc, dzięki niemu przelewać złocisty napój do pokali czy kufla lub bezpośrednio zamocować go przy pojemniku, w którym fermentuje dopiero postawione przez nas piwo. Dostępne w sklepie kurki zaworowe są wykonane z plastiku, a ich cena nie przekracza kwoty 10,00 zł brutto. Kolejne przydatny przyrząd to rurki fermentacyjne. Rurka fermentacyjna jest podstawowym i najbardziej rozpoznawalnym narzędziem kojarzonym z warzeniem piwa. Sklep dla piwowarów posiada ich szeroki wybór w przystępnej dla klientów cenie. Wykonane z plastiku oraz ze szkła, sprawdzają się przy fermentacji piwa, ale też gdy nastawimy gąsior z przygotowanym do pracy zacierem domowego wina.
  • Winiarstwo

    Winiarstwo - zajęciem dla każdego

    Winiarstwo – jego historia oraz początki

    Jak sama nazwa wskazuje, winiarstwo jest to działanie polegające na produkowaniu wina, którego początki sięgają 6 tysięcy lat przed naszą erą. Regionem, z którego dokładnie pochodzi ta sztuka jest obszar między Morzem Czarnym, a Morzem Kaspijskim, innymi słowy region dzikiego Kaukazu. Pomimo odległego czasu powstania sztuki winiarstwa jest to zajęcie wciąż bardzo popularne oraz powszechne w społeczeństwie, którym może zająć się każdy z nas we własnym zaciszu domowym. Jest to ciekawe oraz zajmujące hobby, które z pewnością niesie za sobą wile rozmaitych korzyści, nie tylko z powodu wypełnienia oraz uatrakcyjnienia sobie czasu, ale także w postaci pysznego produktu domowej roboty jakim jest wino. Każda osoba, która miał okazję spróbować tego własnoręcznego wyrobu, na pewno potwierdzi, że jest to ogromnie wyjątkowy i rzadko spotykany smak, który na długo zapada w pamięć.
    Aby rozpocząć swoją wczesną przygodę ze sztuką produkowania wina na początku należy zaopatrzyć się w podstawowe akcesoria do winiarstwa, które zdecydowanie są niezbędne do jego produkcji. W tym właśnie celu zaufany oraz przystępny cenowo sklep „Dom i Zdrowie” przygotował doskonałą ofertę asortymentową, w której pojawiają się różne akcesoria dla winiarzy, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę oraz dla tych bardziej zaawansowanych koneserów wina. Więc jeśli to czytasz, to na pewno jesteś zainteresowany tematem, a to świetna okazja do zaopatrzenia się we wszelkie akcesoria do wina.


    Niezbędne akcesoria do produkcji domowego wina

    Butelki do wina

    Najważniejszym oraz najbardziej podstawowym elementem, który umożliwi nam winiarstwo jest dobór odpowiedniej butelki, która stanie się miejscem przechowywania wina, tuż po etapie jego rozlewania oraz w trakcie fermentacji. Jednym z lepszych wyborów jakiego możemy dokonać, będzie postawienie na damy do wina. Jest to bardzo duża szklana oraz przeźroczysta butelka, najczęściej o pojemności aż 5 litrów, więc idealnie sprawdzi się do dużej ilości wina. Przy jej kupnie warto szczególnie zwrócić uwagę na to, czy ma ona odpowiednio szczelne zamknięcie, które powinno być wykonane z wysokiej jakości druta. Dama do wina powinna charakteryzować się również gumową uszczelką do wielokrotnego użytku oraz poręcznym i wygodnym uchwytem, który ułatwi jej przenoszenie.
    Balony do wina występują również w wersji z oplotem, najczęściej z tworzywa sztucznego, które doskonale chroni je przed uszkodzeniem oraz zbiciem. Jest to jak najbardziej przydatne akcesorium, zwłaszcza przy dużej ilości butelek, jak również przy jednej sztuce.
    Koszt tego typu butelek waha się w okolicach około 15-17 złotych.


    Pozostałe akcesoria

    Jeśli chodzi o resztę potrzebnych akcesoriów, to z pewnością należy do nich odpowiedniej jakości termometr, który kontroluje temperaturę podczas fermentacji wina. Jest to bardzo ważny element, ponieważ to dzięki niemu, przez odczyt temperatury, orientujemy się jak ostatecznie będzie smakować wino. Do tego celu bardzo dobrze sprawdzi się termometr ciekłokrystaliczny, z zakresem temperatury od 16 do 30 stopni Celsjusza. Koszt takiego termometru to około 3-5 złotych.
    Warto również wspomnieć o wszelkich akcesoriach do fermentacji takich jak lejki, sitka, kraniki, wężyki, mieszadła, a także korki i zatyczki.
    Jeśli chodzi o kraniki, to są to bardzo przydatne akcesoria do wina, ponieważ umożliwiają przelanie, gotowego już wina, do kieliszka lub innego rodzaju szkła. Dostępne kraniki wykonane są najczęściej z plastiku, ponieważ jest to najlepsze tworzywo do produkcji tego typu elementów, stąd ich cena jest bardzo przystępna.
    Mając już zestawy winiarskie, należy również zaopatrzyć się w produkt, który umożliwi ostateczną fermentację wina. Do tego celu wykorzystywane są aktywne drożdże do wina, które w suszonej formie nadadzą się zarówno do produkcji win białych i win czerwonych. Charakteryzuje je przede wszystkim wysoka skuteczność fermentacji nawet w najmniej sprzyjających do tego warunkach.
    Sklep "Dom i Zdrowie" oferuje również zestawy do wina, które umożliwiają produkcję cydru z jabłek. Jest to bardzo ciekawa oferta z tego względu, że zestaw przygotowany jest tak, aby jak najbardziej ułatwić nam proces produkcji cydru. Zestaw składa się z kilograma suszu z owoców oraz drożdży, wszystko odmierzone tak, aby otrzymać aż 23 litry cydru. Jedynym co pozostaje z naszej strony, aby dodać jest cukier i woda. Jest to więc bardzo prosty proces, w którym możemy przekonać się co to jest winiarstwo. Dokładne informacje znajdują się również w instrukcji na opakowaniu.


    Zajęcie dla każdego
    Winiarstwem może zająć się tak naprawdę każdy z nas, ponieważ jest to zajęcie, przede wszystkim, takie, które nie pochłania wielu kosztów. Po zaopatrzeniu się w niezbędne oraz podstawowe akcesoria do produkcji wina, takie jak butelki, termometry, kraniki czy drożdże pozostaje tylko zakup już na bieżąco owoców oraz cukru. Dlatego każdy z nas powinien spróbować, chociaż raz w życiu, tego zajęcia.
  • Destylacja

    Destylacja napojów alkoholowych. Zakręcone hobby

    Czy destylacja to coś złego? Chyba raczej nie. Jednak nie u wszystkich, proces ten budzi, pozytywne skojarzenia. Nic dziwnego, skoro wiążąca się z chałupnictwem historia, w zasadzie w ogóle, nie posiada pozytywnych odniesień. Ale, czy wszystko co jest potępiane przez większość, musi być ze swej natury złe i mało szlachetne? Jeśli już mamy jakieś doświadczenie, w przygotowywaniu napojów alkoholowych domowym sposobem, możemy skorzystać z bogatej oferty sklepu online domizdrowie.pl. W miejscu tym, znajdziemy wszystkie potrzebne nam do destylacji akcesoria oraz wiele innych drobiazgów, które mogą się nam przydać w trakcie produkcji wina lub przy stawiania zacieru piwowarskiego. Domowa produkcji alkoholu, to dziedzina oraz zagadnienie dość szerokie i mieści w swoim obszarze, wiele pokrewnych sobie zainteresowań, które mogą sprawić przyjemność każdemu z nas. Ciekawe hobby, zwykle idealnie wypełnia wolny czas, a niekiedy jest dobrą ucieczką, przed gonitwą dnia codziennego i chaosem otoczenia.

    Co jest niezbędnie potrzebne do destylacji?

    Na pewno spora dawka cierpliwości. Konieczne do tego, by fermentacja przebiegła prawidłowo i zakończyła się sukcesem, są także akcesoria do destylacji. Czym dokładnie jest sama fermentacja? W przypadku alkoholu, to enzymatyczny rodzaj procesu chemicznego, w trakcie którego, z węglowodanów, wytwarza się etanol oraz dwutlenek węgla. Byśmy mogli uzyskać ten właśnie efekt, konieczne jest użycie drożdży, z których powstają oddziałujące na węglowodany, enzymy. Być może teoria ta brzmi dość zawile, ale gdy tylko na własne oczy ujrzymy, na czym dokładnie polega cały ten proces, zyskamy pewność, że wytwarzanie piwa lub wina w domu, wcale nie musi być aż tak trudne, jak może się nam na początku zdawać.

    Trudno jest przeprowadzić proces wyizolowania potrzebnych nam związków mieszanin zaprawowych, bez czegoś tak istotnego, jak sam destylator. Następnie, mierzące temperaturę poddanej fermentacji cieczy termometry i odpowiednie pojemniki. Hymm… Jak państwo widzicie, zawartość rzeczy, które dla niektórych osób, mogą się wydać zupełnie nowe i mało znane, jest dość spora. Gdzie je najłatwiej i najszybciej zdobyć? W sklepie online domizdrowie.pl., możemy je wszystkie, kupić za jednym razem, ponieważ jest to miejsce w sieci, które specjalizuje się w takich dziedzinach jak piwowarstwo, winiarstwo czy samodzielna produkcja wędlin. Dlatego, warto sobie przybliżyć i lepiej poznać, czym są choćby, niektóre z przedmiotów, przeznaczonych specjalnie do tego, byśmy mogli swobodnie i w spokoju, rozwijać swoje hobby, jakim jest domowa produkcja alkoholu, wytwarzanie sera czy obróbka mięsa.

    Destylowanie, wymaga odpowiednich pojemników do tego, by mogła zajść i zostać przez nas prawidłowo przeprowadzona. Te szczególne pojemniki, to nic innego jak balony i specjalne winiarskie baniaki. Są one potrzebne w trakcie całego procesu destylacji, a także w momencie, gdy możemy się już zacząć cieszyć spodziewanym efektem. W sklepie online domizdrowie.pl, nabędziemy je bez trudu. Zainteresowanie, sztuką warzenia piwa, jest pozytywnym hobby, związanym bezpośrednio z obszarem sztuki kulinarnej. Dzięki przygotowywaniu napojów alkoholowych lub też innego rodzaju trudnych do samodzielnego sporządzenia dań, zdobywamy wiedzę i doświadczenie, niedostępne nigdzie indziej.

    Akcesoria do destylacji. Kapsle, wężyki i destylatory

    Destylacja, jest procesem, który polega głównie na skraplaniu i doprowadzeniu do rozdzielenia oraz odparowania, czynników ciekłej mieszaniny, która może się składać z wielu różnych rodzajów cieczy. Akcesoria do destylacji, jakie najczęściej możemy znaleźć na rynku, to takie powszechnie używane przedmioty, jak pojemniki piwowarskie, destylatory i baniaki. Równie potrzebne, mogą okazać się kapsle, butelki, wężyki oraz zaprawy. Kapsel, służą do tego, abyśmy mogli szczelnie i hermetycznie zamknąć butelkę z uzyskaną cieczą. Nazwą tą, określa się także specjalne, metalowe przykrywki, które stanowią element zamknięcia wina.

    Zapewniają one trwałość przelanego do butelki napoju gazowanego jakim jest na przykład, lubiane przez wiele osób, piwo. Przezroczyste, wąskie rurki, takie jak węże silikonowe, to jedne z głównych elementów destylatora, aparatu służącego do destylacji. Składa się on najczęściej z dużego pojemnika na ciecz, pokrywy uszczelniającej, specjalnej chłodnicy z tzw. odstojnikiem i kilku innych, drobnych elementów. Bardzo istotny jest także termometr, przy pomocy, którego możemy co jakiś czas regularnie sprawdzać, czy proces destylacji przebiega, zgodnie z planem, a temperatura mieszaniny prawidłowa. W sklepie domizdrowie.pl, znajdziemy różnego typu termometry, które ułatwią nam mierzenie temperatury fermentacji, na jej poszczególnych etapach.

    Możemy wyróżnić kilka rodzaj destylacji, takich jak destylacja równoważna, wielostopniowa, rektyfikacja, ekstrakcyjna czy prosta i ciągła. Przeprowadza się ją po to, by uzyskać metodą domową wysokoprocentowy alkohol, nazywany bimbrem, księżycówką czy okowitą. Produkcja wszelkiego rodzaju napoi alkoholowych, przy której wykorzystuje się drożdże gorzelnicze, esencje i węgiel aktywny, jest znana w Polsce od bardzo dawna. Wytworzonych w domu napojów zawierających alkohol, nie wolno sprzedawać, zgodnie z przepisami polskiego prawa.

    Destylacja. Proces pozyskiwania właściwej esencji

    Destylacja, jest stosowana w tym celu, byśmy mogli uzyskać jej główny produkt, za który uważa się tzw. destylat, czyli skroploną, wyizolowaną od płynu wyczerpanego, ciecz składnikową. By móc przeprowadzić destylację w warunkach domowych, potrzebujemy kilku, niezbędnych i koniecznych do tego składników, takich jak na przykład drożdże gorzelnicze. Są produktem, często w procesie destylacji wykorzystywanym, a inna ich nazwa to drożdże piwowarskie, szlachetne lub winiarskie. Drożdże gorzelnicze, stanowią gatunek jednokomórkowych organizmów, które zalicza się do królestwa grzybów. Swoim działaniem, powodują one, wydzielanie się dużych ilości dwutlenku węgla, przez co może dojść ostatecznie do fermentacji, naszej poddanej procesowi skraplania, mieszaniny.

    Węgiel aktywny, jest wykorzystywany w winiarstwie, ze względu na swoje doskonałe właściwości absorpcyjne, co oznacza, że wiąże on silnie ze sobą, inne związki chemiczne. Węgiel aktywny, to również świetny katalizator i rodzaj substancji filtrującej. Efekt jego zastosowania, polega na tym, że oczyszcza on poddane rektyfikacji mieszanki cieczy, sprawiając tym samym, że zyskują one właściwy smak, klarowność i aromat. Gorzkie i aromatyczne krople, które sprawiają, że wytworzony domową metodą alkohol, nabiera smaku pomarańczy, grejpfruta czy limonki, to zaprawy oraz esencje alkoholowe. W sklepie online domizdrowie.pl, znajdziemy ich bez liku. Zielony absynt, francuska brandy czy kokosowy rum, poprawią jakość oraz smak domowej księżycówki. Szeroki wybór tych i innych drobiazgów, służących do przygotowywania nalewek, likierów czy wina, może sprawić, że będziemy mieć problem z ich wyborem. Regularne odwiedzanie strony sklepu oraz zaopatrywanie się w składniki potrzebne do realizacji naszego ulubionego hobby, na pewno spowoduje, że produkowane przez nas napoje alkoholowe, będą stale zyskiwać na jakości, aromacie i coraz lepszym smaku.
  • Akcesoria
  • Serowarstwo

    Sklep "Dom i Zdrowie" - zaufany sklep serowarski

    Obalamy mity!
    Wiele osób uważa, że sery wytworzone w domowym zaciszu nie mają prawa porównywać się do ich sklepowych kolegów - nic bardziej mylnego! Sery wytworzone we własnej kuchni przy odrobinie wprawy będą 100 razy lepsze niż sklepowe odpowiedniki. Oczywiście nie tylko o smak tu chodzi, własnoręcznie wykonane sery będą również o wiele zdrowsze niż kupne sery oraz będziemy znać ich skład, bo to przecież my będziemy serowarami. Kolejnym mitem jest to, że serowarstwo nie jest dla każdego. Tak naprawdę każdy przy małej pomocy internetowych poradników może zacząć przygodę z serowarstwem. Nieważne czy jesteś nastolatkiem czy już dawno jesteś na emeryturze - serowarstwo może być twoją pasją. Oczywiście poza poradnikiem będziemy potrzebować akcesoria serowarskie, ale w tym pomoże nasz sklep serowarski.

    Wiele osób twierdzi, że sera żółtego nie można wyprodukować w domu. Nic bardziej mylnego! W domowym zaciszu każdy może stworzyć goudę, parmezan czy inne sery dojrzewające. Oczywiście pierwsze próby mają prawo nie wyjść, jednak jak nabierze się wprawy to wyjdą przepyszne sery. Słyszałem wiele opinii, że w domowych warunkach warunkach nie można zrobić dojrzewającego sera, ponieważ nie dojrzeje nam on. Oczywiście jest to tylko mit i nawet jeśli nie mamy piwniczki w domu, to możemy dojrzewać nasze sery. Przecież ludzie którzy zajmowali się serowarstwem kilka tysięcy lat temu nie mieli piwniczek, a robili takie sery. Aby dojrzeć nasze sery będziemy tylko potrzebować suche, dobrze wentylowane i czyste pomieszczenie. Serowarstwo wymaga dużego poświęcenia czasu- Oczywiście serowarstwo nie wymaga aż tak dużego poświęcenia czasu. Często wystarczy poświęcić godzinkę lub dwie, żeby wyprodukować nasz domowy ser. Produkcja serów podpuszczkowych czy twarogu jest bardzo szybkim procesem. Do serów potrzebujemy mleko niepasteryzowane, a nie da się go kupić w sklepie. Oczywiście ciężko jest znaleźć w sklepie mleko niepasteryzowane, a szczególnie może być to ciężkie dla osób mieszkających w mieście. Osoby mieszkające na wsi mają ułatwione zadanie ponieważ na wsiach często są osoby hodujące krowy, od których często można odkupić takie mleko. Jednak jeśli mieszkamy w mieście, to serowarstwo wciąż może być naszym hobby. Mleko niepasteryzowane można znaleźć w mlekomatach oznaczone jako "świeże". Często jest także dostępne w sklepach w plastikowych lub szkalnych opakowaniach. Tak więc można produkować sery z "świeżego" mleka, które nie jest oznaczone jako niepasteryzowane.

    Czego potrzebujesz do wyrobu sera?

    Poza mlekiem będziemy oczywiście potrzebować kilku przyrządów, które bardzo ułatwią nam wyrób sera. Możemy zakupić gotowy zestaw serowarski, który ułatwi nasze serowarstwo domowe. Największym atutem, który przemawia za tym, żeby kupić gotowy zestaw serowarski jest wygoda, ponieważ nie musimy kompletować wszystkich komponentów osobno, tylko dostajemy wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy.
    Oczywiście nie musimy kupować gotowego zestawu, możemy go również sami skompletować. Jeśli chcemy sami zebrać zestaw, to będziemy potrzebować:

    Formy serowarskie

    Nie jest to konieczna część zestawu, jednak forma serowarska nada naszemu wyrobowi kształt, który nie tylko nada mu estetyki, ale także pomoże w późniejszej konsumpcji. Wyróżniamy formy:

    • Forma z pokrywką do prasowania
      Forma serowarska z pokrywą do prasowania występują w przeróżnych rozmiarach i kształtach. Na ogół tego typu form używa się do serów podpuszczkowych dojrzewających, półtwardych i twardych. Ze względu na niewielką liczbę dziurek w formach tego typu, konieczne jest użycie chusty serowarskiej, która skutecznie odprowadzi serwatkę.
    • Forma bez pokrywki do prasowania (samoprasujące)
      Form tego typu są przeznaczone do serów kwasowych i kwasowo podpuszczkowych, serów świeżych i serów podpuszczkowych, miękkich dojrzewających od zewnątrz. Formy są w przeróżnych kształtach np. kwadratowe, a nawet sześciokątne. Podobnie jak w wyżej wymienionych formach zachodzi tutaj potrzeba użycia chusty serowarskiej.
    • Formy Kadova
      Jest to bardzo ciekawy i pomysłowy typ formy. Poza formą i pokrywką znajduje się tutaj sitko, dzięki któremu nie ma potrzeby używania chusty serowarskiej. Ten typ form stosuje się do serów półtwardych i twardych takich jak Gouda oraz inne holenderskie sery.
    • Formy mikroperforowane
      Jest to prawdziwy król wśród form

    Jeśli potrzebujecie formy serowarskie sklep "Dom i Zdrowie" służy pomocą. Należy pamiętać, aby odpowiednio dobrać kształt formy do rodzaju sera który będziemy produkować. Ser holenderski będzie w formie o średniej wysokości oraz będzie miał zaokrąglone brzegi, ser alpejski powinien być w formie o dużej średnicy, ale nie dużej wysokości, a ser angielski powinien być w formie o dużej wysokości ( najwyższej spośród wymienionych) oraz małej średnicy.

    • Chusty serowarskie
      Chusta serowarska bardzo ułatwia serowarstwo. Dzięki niej z łatwością odcedzimy serwatkę. Również dzięki strukturze chusty masa serowarska nie przywiera do chusty, dzięki czemu powierzchnia sera będzie gładka.
    • praska do sera
      Po przełożeniu masy serowej do chusty i włożeniu do formy trzeba go oczywiście obciążyć, żeby usunąć serwatkę. Do tej czynności bardzo pomocna będzie prasa do sera, która pomoże nam wycisnąć serwatkę z sera. Również przydatna może być forma do sera samoprasująca. Jest to 2 w 1, forma oraz praska, które będą zajmować mniej miejsca niż forma i prasa osobno. Jednak jest to osobisty wybór, czy chcemy mieć osobno formy do wyrobu sera oraz prasy serowarskie, czy przypadnie nam do gustu forma serowarska do prasowania.
    • podpuszczka
      Jest to niezbędny składnik serów podpuszczkowych. Podpuszczka jest enzymem który pozwala oddzielić serwatkę od skrzepu, z którego produkowany będzie nasz ser. Enzym ten może być pochodzenia roślinnego lub zwierzęcego oraz może występować w 3 postaciach: płynu, tabletek oraz proszku. Wiele osób może się zastanawiać skąd właściwie wzięła się podpuszczka. Otóż wyjaśnienie jest banalnie łatwe, dawno temu zanim wymyślono garncarstwo ludzie używali żołądków zwierząt jako pojemników, a to właśnie z żołądków zwierząt pochodzi podpuszczka. Podczas przenoszenia w żołądku mleka, ono ścięło się, a serwatka wyparowała i tak właśnie powstał ser.


    Podsumowując, artykuły serowarskie takie jak praski, chusty i formy bardzo ułatwiają serowarstwo. Z pewnością warto zainwestować w takie udogodnienia do naszej kuchni, ponieważ dzięki temu nasze sery będą wyglądać apetyczniej. Jeśli chcesz urozmaicić swoje serowarstwo sklep "Dom i Zdrowie" służy pomocą.

  • Piekarnictwo

    Pieczenie własnego, domowego chleba to niezwykła przygoda. To wygoda, oszczędność i pewność składników, z jakich pieczemy chleb. Własny chleb to zapach dawnych czasów - dom pachnący chlebem.

    Piekarnik wcale nie musi być nowoczesny i okazały, żeby umożliwić pieczenie własnego, domowego chleba.

    Jak upiec pyszny chleb?

    Chleby są najbardziej popularnymi i lubianymi przysmakami, które można znaleźć w każdym sklepie spożywczym od polskiego piekarza po hiszpańską piekarnię.

    Chleb jest doskonały do sałatek, makaronów i różnych dań mięsnych, a także do różnych wypieków.

    Poniżej znajdziesz kilka niezbędnych akcesoriów do piekarnictwa, które sprzyjać będzie procesowi osiągnięcia chleba.

    - Piekarnik

    - Kuchenka mikrofalowa

    - Zestaw drożdżowej herbaty

    - Wałków do ciasta chlebowego

    - Łopatki i formy do pieczenia chleba

    - Chlebaki na chleb

    - Pojemniki lub pochłaniacze zapachowe do składowania mąki oraz wyrobów piekarskich

    - Zagniatarka i formy ciastek drożdżowych, pierogów i klusek

    - Blaszki do pieczenia chleba.

    Najlepsza mąka do pieczenia chleba.

    Najlepsze mąki żytnie i pszenne. Jaką mąkę użyć do domowego wypieku chleba. Sprawdź poniżej. W ofercie sklepów znajdziecie Państwo mąki pszenne i żytnie do wypieków chleba, pieczywa domowe chleby .

    Mąka pszenna do wypieków chleba Najpopularniejsza mąka pszenna. Najbardziej popularna mąka pszenna typ 700.

    Mąka żytnia do wypieków chleba Chleb na zakwasie. Wypiek chleba na zakwasie żytnim.

    Chleb pszenny - biały. Chleb lekko słodki, o niewielkiej zawartości cukru. Białe pieczywo bez dodatku cukru.

    Chleb domowy z kruchego ciasta, pieczywo o właściwościach wypieków chleba pszennego i żytniego.

    Najlepsze chleby, jakie można upiec w domu.

    Chleb żytni na zakwasie, chleb pszenny na drożdżach oraz chleb FIT z ziarnami. Najlepsze ziarna jakie można użyć do pieczenia chleba to słonecznik, sezam, czarnuszka, len, pestki z dyni.

    Wypiek chleba wcale nie jest skomplikowany. To proste zadanie i prawdopodobnie większość nawet robiła już na świeżym powietrzu. Należy tylko nieco się dokształcić i poznać podstawowe techniki piekarnicze [Chleb z ziarna słonecznika, chleb pszenny na drożdżach czy chleb FIT z ziarnami? Najlepsze ziarna, jakich można użyć to słonecznik, sezam, czarnuszka , len oraz pestki dyni].

    Pierwsza sprawa to system chlebowy, piekarniczy. Pieczenie chleba w domu ściśle ogranicza się do 2-ch i 3-ch rodzin chlebów. Chleby na drożdżach to najpopularniejszy rodzaj pieczenia chleba. Niewielkie zakłady piekarnicze mogą nawet zrobić tylko i wyłącznie tego typu ekspertyzę. Chleby pszenno-żytnie wyrabiane na drożdżach uznaje się za najlepsze, jeśli chodzi o smak i aromat. Wystarczą łyżki miodu i trochę soli aby przygotować pysznego chleba Nie do końca tak jest ze słowami "sól" oraz "miodem". W tradycyjnym piekarnictwie bardzo ważna jest równowaga smaków: miodu, soli and wody.

    Smażony na palniku plecionkowym chleb koszerny. To prawdziwa wersja tradycyjnego chleba, jaki upiekliśmy w średniowieczu Najbardziej prawdopodobna historia smażonego na palniku chleba ma 9 tysięcy lat i pochodzi z Mezopotamii.

    Chleb bez drożdży to podstawowa forma pieczenia chleba. Niewielka domowa cukiernia może przygotować tylko ten rodzaj ekspertyzy Pieczenie chleba bez drożdży jest bardziej uniwersalne. Można je uprawiać na większości powierzchni: gazowych, elektrycznych, olejowych oraz na palniku plecionkowym].

    Chleb zakwasów to najstarszy rodzaj wypieku chleba. Szlachetny zapach i smak połączony z łatwością pieczenia sprawia, iż chleb zakwasów jest najpopularniejszym wśród piekarzy.

    Chleb FIT - to sposób pieczenia autorski Mieszka I, który robi całe ziarno ze słonecznika, czarnego groszku i żytniego zmielone w piecu ręcznym. Chleb FIT jest ostatnią nowością w asortymencie piekarników i najpopularniejszy ze wszystkich chlebów.

    Akcesoria dla amatorskich oraz profesjonalnych piekarzy.

    Sprawdź jakie akcesoria do pieczenia chleba są niezbędne w domu oraz piekarni.

    Kółka do chleba

    Wykonane ze stali, dzięki którym można łatwo oraz wygodnie obracać przygotowany wcześniej ciasto. W sklepie można takie zakupić za kilka złotych. Najczęściej są one dostępne w dwóch rozmiarach - 30 cm dla amatorskich piekarzy i 40 cm dla profesjonalistów pracujących w dużych zakładach piekarniczych.

    Termometry do pieczenia chleba

    To urządzenia, które pozwalają na precyzyjne regulowanie temperatury w piecach chlebowych. Temperatura ma ogromny wpływ na strukturę ciasta.

    W zależności od tego czy chcemy, aby ciasto było namoczone wodą z dodatkiem soli (białe), albo w oddzielnym proporcjonalnej ilość ługu (kruche), temperatura powinna być odpowiednio wysoka lub niska. Dzięki temu możliwe jest zachowanie ustalonego stanu ciasta, dla celów pieczenia chleba oraz ewentualnego ulepszenia proporcji składników, jeżeli na przykład chcemy, aby składniki lub ciasto lepiej się pięło.

    Misy i wiadra na ciasto chlebowe - do mieszania i wyrastania ciasta na chleb.

    Dostępne pojemności mis i wiader oraz naczynia do mieszania i wyrastania ciasta chlebowego.

    Pojemniki na fermentowaną mąkę, obrane ziemniaki, serwatkę, nabiał oraz różnego rodzaju zakwas.

    Pojemniki i naczynia do pieczenia chleba - sklep internetowy z pojemnikami na ciasto i naczyniami ułatwiające pieczenie chleba.

    Zestawy i akcesoria do piekarni - sklep internetowy z pojemnikami wielokrotnego użytku, narzędziami do krojenia ciasta oraz wszelkiego rodzaju akcesoriami do piekarni.

  • Wędliniarstwo

    Wędliniarstwo - hobby czy już pasja?


    Domowy wyrób wędlin to zajęcie coraz bardzie popularne, zyskujące wielu nowych zwolenników. Wędliniarstwo stało się niezwykle popularne również dzięki dostępności wszelkich potrzebnych do tego akcesoriów. Swojskie wędliny zawsze były artykułami bardzo poszukiwanymi, szczególnie w okolicach świąt wielkanocnych czy Bożego Narodzenia. Dla wielu osób jest to hobby, dla innych już wielka pasja, której poświęcają życie, równocześnie na tym zarabiając. Mimo wysokich cen ostatecznego wyrobu wędliniarstwo jest bardzo popularnym domowym sposobem zwiększenia dochodów. Swojskie wyroby mają tyleż samo zwolenników co i przeciwników. Jednak cały czas są towarem bardzo pożądanym, jeśli wykonane w domu gwarantują naturalność i wolność od związków chemicznych i polepszaczy smaku. Coraz więcej osób wykonuje swojskie wyroby wędliniarskie na własny użytek, dla nich jest to niezwykle pasjonujące zajęcie.

    Coraz większy i swobodniejszy dostęp do wszelkich akcesoriów wykorzystywanych przy wyrobie wędlin sprawia, że obecnie w każdym domu możemy zrobić kiełbasy czy szynki. Nie jesteśmy już niczym ograniczeni, jedynie nasza inwencja i kreatywność, mogą stanowić trudność w tym zadaniu. Sklep wędliniarski znajdziemy w każdym większym mieście, a jeśli go nie ma to bez trudu zamówimy wszystko w Internecie. Produkty wędliniarskie wykonane domowa metoda maja niepowtarzalny smak, swój własny charakter i na pewno są bardziej zdrowe niż te typowo przemysłowe.

    Akcesoria wędliniarskie


    Jeśli nastawiamy się na częstszą produkcje domowych wędlin potrzebujemy do tego odpowiedniego zaplecza. Domowe wędliniarstwo to znakomity sposób na zdrowe odżywianie, konieczne jest jednak zainwestowanie określonej sumy w zakup akcesoriów. W zależności od tego co chcemy zrobić konieczne będą odpowiednie jelita, opakowania, foremki, to oczywiście drobiazgi. Potrzebujemy maszynki do mielenia, termometru. Termometr do wędlin ułatwi nam pieczenie i parzenie mięs, kiełbas czy szynek. Dzięki zachowaniu odpowiedniej temperatury przez cały proces obróbki termicznej uzyskamy produkt końcowy najlepszej jakości. obok tych akcesoriów konieczne są odpowiednie naturalne przyprawy, podnoszące smak i jakość wyrobów. Potrzebujemy także produkty do wędzenia, które sprawią, że nasze wędliny nabiorą niepowtarzalnego aromatu i zapachu oraz smaku klasycznych staropolskich produktów. Sklep wędliniarski daje nam możliwość zaopatrzenia się we wszystko czego potrzebujemy do domowego wyrobu wędlin. W dobrym sklepie zaopatrzymy się absolutnie we wszystko co jest nap potrzebne, od przypraw po najbardziej już profesjonalne artykuły. Znajdziemy tu całą gamę dla poczatkujących i już bardziej zaawansowanych wędliniarzy. Sklep wędliniarski powinien odwiedzić każdy, kto ma zamiar rozpocząć swoja przygodę z domowa produkcja wędlin. Najczęściej każdy kto rozpoczął domowy wyrób wędlin nie rezygnuje z tego, ale ciągle wraca poszukując coraz nowszych receptur i rodzajów wędlin. Początkowe próby przeradzają się w pasję.

    Sklep dla wędliniarza


    Niezwykle ważny jest zakup odpowiednich sprzętów do robienia wędlin. Wędliniarstwo to oczywiście także posiadanie odpowiednich umiejętności wzbogaconych odrobiną profesjonalizmu w postaci profesjonalnych akcesoriów. Sklep z akcesoriami wędliniarskimi pozwoli wyposażyć każdego początkującego, jak i bardziej zaawansowanego w tej materii. Każdy kto choć raz poznał smak domowych wyrobów, odniósł pierwsze sukcesy przy ich wyrobie z pewnością wróci do tego w przyszłości. Zatem zakupiony sprzęt i wydane pieniądze na pewno nie będą stracone, ale dadzą wiele korzyści i radości w przeszłości. W sklepie można zaopatrzyć się w absolutnie wszystko co jest potrzebne do wyrobu wędliny. Począwszy od produktów jednorazowych, drobnych po te najbardziej profesjonalne sprzęty do wędzenia. Wędzenie wędlin to proces nie łatwy, ale i nie na tyle skomplikowany by sobie z nim nie poradzić. Wystarczy zasięgnąć odpowiedniej wiedzy i wspomóc się dobrymi sprzętami, a sukces będzie gwarantowany. Sklep wędliniarski zapewni nie tylko te potrzebne rzeczy, ale także posłuży radą w doborze tych najbardziej odpowiednich dla nas. Profesjonalni sprzedawcy chętnie udziela nam wskazówek i rad, dzieląc się swoim doświadczeniem.

    Wiele radości w wielu domach


    Wędliniarstwo domowe zatacza coraz większe kręgi. Domowe wędzenie wędlin daje dużo radości i satysfakcji z udanych wyrobów. Uświetnia nie jedną rodzinną imprezę, święta, uroczystości okolicznościowe. Wszystkim tym, którzy obawiają się tej pracy i jej końcowych efektów można poradzić, aby się odważyli i spróbowali. Efekty mogą być zaskakująco dobre. Wiadomo, że w przypadku przygotowywania wędlin w domu ważny jest smak, przyprawy i temperatura. Termometry wędliniarskie musza znaleźć w każdej kuchni, w której przygotowujemy wędliny. Termometr do parzenia wędlin pozwoli nam przez cały czas kontrolować temperaturę wody lub temperaturę mięsa, dzięki czemu zachowamy wszystkie zalecenia dotyczące przygotowywania produkty finalnego. A jaki termometr do parzenia wędlin? Na początek najprostszy i nie drogi, nie musi być całkowicie profesjonalny. Na taki przyjdzie pora kiedy już nabierzemy wprawy i doświadczenia.

    Zabierając się o wyrobu wędlin w domu powinniśmy podejść do tego na luzie. Wszystkie nasze przygotowania i praca powinny być dl nas przyjemności, wówczas i efekt będzie smakował lepiej. Dajmy sobie także czas do nauki. Rozpoczynajmy swoje doświadczenia od czegoś prostszego, a gdy to idzie nam dobrze, podnieśmy sobie poprzeczkę. Nie bójmy się eksperymentować ze smakami i przyprawami. Starajmy się nadać naszym wędlinom wyjatkowy i niepowtarzalny charakter. Nie twórzmy jedynie klasyki, ale sięgajmy po przepisy nowoczesne, albo opracowujmy absolutnie swoje własne receptury. Możemy także zaprosić do współpracy swoich bliskich, domowników i wspólnie z nimi dzielić ta wyjątkową pasję. Czas przedświąteczny szczególnie sprzyja wspólnym domowym pracom, zacieśnia dzięki temu wspólnotę i buduje relacje. Nawet z pozoru tak prozaiczna czynność jak przygotowywanie wędlin może mieć o wiele większy skutek i głębszy sens. Wszyscy dla których tworzenie wędlin w domu jest pasją i hobby wiedzą, że ma to także większy wydźwięk dla całej rodziny. Wędliniarstwo, szczególnie w obliczu uroczystości i rodzinnych spotkań nabiera wyjątkowego znaczenia, daje przy tym wiele radości i uznania w oczach domowników i gości, którzy zawitają do naszego domu.

  • Ogród i kuchnia
2 lata gwarancji

Na prezentowane w niniejszym sklepie udzielamy standardowo 2 lata gwarancji.

O szczegóły związane z zakresem gwarancji pytaj konsultantów lub szukaj informacji zamieszczonych na kartach produktu.

Wysytłka

Gwarantujemy szybki bezpieczny transport na terenie kraju.

Płatności

Oferujemy szeroki wybór metod płatności:

  • pobranie - płatność przy odbiorze
  • przelew zwykły na konto:
    BZWBK 30 1500 1155 1011 8000 7453 0000
  • raty