Destylacja Jest 4 produktów.

Podkategorie

 • Destylatory hłodnice...

  Wyjątkowej hobby

  Ile osób tyle zainteresowań. Hobby to coś bardzo indywidualnego, czasami jednak znajdujemy kogoś, kto podziela nasze pasje i dzięki komu możemy jeszcze bardziej rozwinąć nasze zainteresowania. Warto mieć w życiu jakąś pasję, jakiś indywidualny punkt, który staje się dla nas odskocznią często od życia zawodowego lub nawet rodzinnego. Pasja daje nam pewien rodzaj dystansu do rzeczywistości i pozwala na chwilę o niej zapomnieć. Jedną z takich pasji może być domowy wyrób alkoholi. Staje się to coraz bardziej popularne, ale nie znaczy to, że jest to działanie nowe. W polskiej kulturze wyrób wódki, wina czy piwa jest zakorzeniony już od czasów staropolskich. Wszystkie liczące się rody szlacheckie czy magnackie musiały posiadać własną gorzelnie czy browar. Świadczyło to o zamożności, ale było przede wszystkim sposobem na posiadanie trunków zawsze i wszędzie dla własnego i nie tylko własnego użytku. Z tych rodowych manufaktur często rodziły się wielkie przedsiębiorstwa, o bogatej tradycji funkcjonujące do dziś.


  Mocniejszy alkohol

  Destylatory do bimbru istniały w obiegu od zawsze. Szczególnie kiedy produkcja alkoholu na własny użytek była zakazana tworzyło się wiele urządzeń domowej roboty, które miały ułatwiać proces destylacji trunków wysokoprocentowych. Destylator miedziany był najbardziej poszukiwanym towarem, ale też jednym z najdroższych. Do dziś wykorzystuje się je w domowej produkcji alkoholu. Jeśli mowa o hobbystycznym wyrobie alkoholu to najbardziej praktyczny w warunkach domowych okazują się destylatory 30l. Niewielkie rozmiary pozwalają na swobodne i wygodne przechowywanie, a produkcja na własne potrzeby okazuje się w zupełności wystarczająca. Destylator 30l jest wykorzystywany w produkcji bimbru, ale także można w nim destylować wino uzyskując trunek wyższej jakości. Możemy spotkać na rynku destylatory ze stali i destylator szklany. Wybór między nimi jest już indywidualną kwestią. Dla wymagających i produkujących większe ilości alkoholu zapewne lepszy okaże się destylator do bimbru 50l. Dla tych bardziej leniwych poleca się destylator automatyczny, który odciąża nas od niektórych czynności. Im lepsza destylacja tym lepszy efekt końcowy. Dobry bimber jest produktem pożądanym, a ponieważ można go robić legalnie na własny użytek, staje się coraz bardziej popularny. Destylator do bimbru to pierwszy zakup jaki musimy dokonać. Możemy wybrać destylator ze stali lub innego materiału w zależności od preferencji. Możemy też wybrać wygodniejszy w użyciu destylator elektryczny, wówczas cały proces pozyskiwania alkoholu będzie łatwiejszy. Dla osób początkujących będzie to zapewne duże ułatwienie.

  Domowy wyrób alkoholu to bardzo fajna sprawa, która często staje się zaraźliwa dla naszych przyjaciół i rodziny. Jeśli wyrób jest udany wpływa to na naszą motywacje do dalszego działania. Chętnie też wtedy dokupujemy kolejny sprzęt, albo wymieniamy istniejący na nowy. Zamieniamy destylator półkowy na szklany albo miedziany, zaczynamy eksperymentować z technologią produkcji i produktami. Wszystko to sprawia nam coraz większą frajdę. Powoli tworzymy własną gorzelnię. Inwestujemy w butelki, etykiety, inne akcesoria, które wpływają na naszą pracę. Ile radości daje nam możliwość pochwalenia się swoim wyrobem przed rodziną i przyjaciółmi. Dzięki temu nasze oddanie pasji wciąż wzrasta. Destylarka do bimbru pozwala także produkować alkohole o wyjątkowym smaku. W zależności od podstawowego produktu jaki użyjemy i ilości filtracji wychodzi alkohol o niepowtarzalnym bukiecie. Wielu hobbystów destyluje wina, dzięki temu otrzymują własną brandy. Bardziej wprawieni znawcy tematu stosują elementy sylikonowe, jak chociażby wąż sylikonowy. Destylatory można dopasowywać do swoich potrzeb i możliwości. Wybór na rynku jest duży, od bardzo prostych urządzeń dla początkujących po bardzo duże destylatory, przeznaczone na większą produkcję.

  Destylatory wchodzą w modę i coraz więcej nowych pasjonatów pojawia się w tym kręgu. Alkohole własnej produkcji pojawiają się na weselach i imprezach rodzinnych. Destylatory elektryczne wchodzą do naszych domów właśnie jako początkowy etap nowego hobby. Łatwy w obsłudze i bezproblemowy daje właścicielowi wiele satysfakcji z tworzenia własnego alkoholu. Destylator bimber to nie jest jednak hobby dla każdego. Trzeba mieć nie tyle zamiłowanie do alkoholu ile do całego procesu jego produkcji i uszlachetniania. Nie samo wypicie ale etap tworzenia jest najbardziej pasjonujący. Obecnie istnieje wiele ułatwień w produkcji alkoholu, chociażby zastępowanie rurek metalowych przez węże sylikonowe. Cały proces staje się bardziej uproszczony i z wykorzystaniem nie reagujących materiałów.


  Zrobić- spróbować- obdarować

  Wiele osób produkujących alkohole domowym sposobem robi je przede wszystkim z myślą o obdarowaniu innych. Stanowią fajny i niepowtarzalny prezent. Dzięki temu że destylatory nie są drogie każdy może sobie pozwolić na taką inwestycję. Niektórzy tworzą specjalne pomieszczenia z myślą o produkcji i butelkowaniu wyprodukowanych przez siebie trunków. Niektórzy robią wino z myślą o późniejszej jego destylacji. Hobbiści poszukują nowych przepisów i receptur, sięgają po oryginalne produkty bazowe aby ich twór finalny był jak najbardziej oryginalny. Aby różnił się od wszystkich innych jemu podobnych. Jak wszystko również alkohole trzeba robić z pasją. To właśnie to wewnętrzne przekonanie i wielkie zaangażowanie daje pożądany efekt. Każdy kto jeszcze nie rozpoczął swojej przygody z domowym wyrobem alkoholi może zacząć ją w każdej chwili. W Internecie dostępnych jest mnóstwo artykułów, przepisów i porad na to, jak zrobić swój pierwszy bimber. Również wiele książek podaje sprawdzone receptury tworzenia wina, piwa, bimbru i nalewek. Jeśli ktoś się na to zdecyduje znajdzie szerokie wsparcie w postaci licznych publikacji i poradników dla poczatkujących. Efekt natomiast tych podjętych działań może być naprawdę pozytywnym zaskoczeniem. Destylatory to urządzenia, które z powodzeniem możemy stosować w każdych warunkach, nawet tam gdzie mamy ograniczoną ilość miejsca. Wystarczy dobrać sprzęt odpowiedniej wielkości, rozpocząć produkcję i cieszyć się finalnym produktem. Są takie osoby, które cenią sobie najbardziej alkohol wyrabiany w domu w porównaniu do tego, jaki można kupić w sklepie. Twierdzą, że dzięki własnej produkcji dokładnie wiedzą co sobie nalewają do kieliszka.

 • Esencje zioła zaprawki
 • Drożdże

  Jakie drożdże gorzelnicze?

  Wysokoprocentowe, domowe trunki to prawdziwa gratka dla koneserów mocniejszych alkoholi. Dobry trunek powinien zawierać odpowiedni smak oraz zapach. Osiągnięcie tego wymaga używania najwyższej jakości składników. Choć dawniej do wyrobów używano drożdży piekarniczych, warto zorientować się w ofercie specjalnie do tego przeznaczonych- są to drożdże wysokoalkoholizujące. Drożdże gorzelnicze to specjalny rodzaj mikroorganizmów, występującymi w różnych odmianach. Są specjalnymi gatunkami drożdży, stosowanymi do fermentacji alkoholu. Dzięki nim w nastawie cukry fermentują szybciej i pomagają uzyskać wyższe stężenie powstających alkoholi. Warto dodać, że istnieją różne drożdże alkoholowe, dedykowane odmiennym rodzajom alkoholi. Część z nich lepiej przetworzą glukozę niż fruktozę. Inne będą miały działanie drożdże gorzelnicze, odmienne drożdże do bimbru. Znajdziemy tu też specjalne drożdże do nastawów owocowych. Informacje o tym, jakiej odmiany powinniśmy użyć, możemy znaleźć na etykietach a także w internecie.

  Jakie drożdże do bimbru?

  Bimber to alkohol, który po latach wrócił do łask. To trunek wyjątkowy, mocny i często polecany koneserom. Zrobienie w domu dobrego wyrobu wysokiej jakości to prawdziwe wyzwanie. Na rynku dostępne są różne drożdże do bimbru. Jak wybrać najlepsze? Drożdże do bimbru turbo to gatunek, który doskonale sprawdzi się przy produkcji wysokoprocentowych alkoholi. Pracują one w wyższych stężeniach i temperaturach, niż drożdże winiarskie. Wybierając drożdże do bimbru powinniśmy wziąć pod uwagę czas ich pracy, niektóre pozwalają wyjątkowo szybko uzyskać fermentację- tu możemy wybrać na przykład drożdże turbo 48 lub drożdże gorzelnicze 72h. Powinniśmy także zwrócić uwagę na gęstość nastawu- im więcej cukru na liczbę litrów, tym dłuższa powinna być fermentacja. Turbo drożdże do bimbru powinny być dostosowane do rodzaju naszego alkoholu. Trzeba wziąć pod uwagę to, czy nastaw jest zbożowy czy owocowy. Jeśli turbo drożdże będą w dużej ilości ciepła, stosunkowo lepiej wybrać wersję pure. Taka mieszanka powinna zawierać odpowiednią pożywkę oraz zestaw mikroelementów.

  Drożdże gorzelnicze - przydatne informacje

  Drożdże bimbrownicze pozwolą na lepszą fermentację, jeśli nie zamkniemy pojemnika. Nie powinien być szczelnie domknięty, ponieważ wydzielający się dwutlenek węgla i fermentację. Może grozić to wybuchem i przynieść więcej strat niż pożytku. Nie powinniśmy także mieszać różnych rodzajów- drożdże bimber w różnych konfiguracjach zmieszane zepsują efekt zwłaszcza, jeśli użyjemy dedykowanych do zupełnie odmiennych rodzajów alkoholi.

  Drożdże gorzelnicze - produkty najlepszej jakości

  Wśród marek dostępnych na rynku, możemy wyróżnić markę Gozdawa- to znana firma dla każdego, kto próbuje swoich sił w produkcji alkoholi. Drożdże mają wyważone idealnie składniki, co skutkuje idealnym smakiem wyrobów. W ofercie firmy znajdziemy także zestawy piwowarskie czy też ekstrakty słodowe. Poza tym zakupić mogą Państwo też drożdże Black Mamba 90g, Turbo 72h 15%, Turbo 5-7 dni 16% 95g, drożdże Turbo Grom 72H 120g drożdże gorzelnicze na 100l do większych nastawów, drożdże t3, drożdże t48, Grom 48h 150g, drożdże 1410 mega 390g czy oraz turbo drożdże 48. Na naszej stronie dostępne są tylko produkty najwyższej jakości, bezpieczne i łatwe w użyciu. Dzięki temu domowy alkohol będzie pewnej jakości.

  Czego potrzebujemy do zrobienia dobrego bimbru?

  Receptura na bimber jest dość prosta. Na 4 litry wody przypada 1 kilogram cukru oraz drożdze gorzelniane turbo (10dkg). W pojemniku fermentacyjnym łączymy wodę, cukier i drożdże. Tak przygotowany zacier musi odleżeć około 2-3 tygodni. Połączenie tych składników sprawi, że nastąpi fermentacja. Następnie po upływie danego czasu odlewamy płyn zebrany na górze roztworu. Potem odsączony zaczyn postawić na ogniu. Warto zaopatrzyć się w odpowiednie naczynie- aparaturę z rurką odprowadzającą, chłodnicą, wężykiem do destylacji, który będzie odprowadzał opary. Specjalna chłodnica pozwoli te opary skroplić do nowego naczynia. Pierwszego płynu nie powinno się pić, bo w procesie destylacji powstają także niebezpieczne związki chemiczne. Z tego przepisu może otrzymać około jednego litra bimbru. Jeśli chcemy produkować większą ilość, powinniśmy proporcjonalnie zwiększyć liczbę składników. Najlepsze drożdże gorzelnicze pozwolą nam na osiągnięcie idealnie wyważonego smaku.

  Czego potrzebujemy do zrobienia dobrego wina?

  Doskonałe domowe wino schłodzone z pewnością umili nam letnie wieczory aromatem owoców. Późną jesienią lub w zimie zaś grzane z korzennymi przyprawami i cytryną lub pomarańczą rozgrzewa doskonale.
  W dużym naczyniu rozcieramy czyste owoce. Kluczowe jest to, żeby były dobrze oczyszczone, bez owadów, pleśni, zgniłych części owoców. Rozgniecione na papkę owoce zostawić w gąsiorze do wina na kilka dni. Po tym czasie dodajemy drożdże gorzelnicze (mogą to być na przykład polecane drożdże z naszej strony), wodę i cukier. Drożdże gorzelnicze turbo pomogą w uzyskaniu odpowiedniej fermentacji dla dobrego efektu smakowego wina. Potem wino należy klarować za pomocą specjalnego wężyka. Następnym etapem jest butelkowanie i wymagające najwięcej cierpliwości- leżakowanie. Warto polepszyć smak także o pirosiarczan potasu. Ponieważ na wino nie ma uniwersalnego przepisu ze względu chociażby na to, jakich owoców użyjemy, warto sprawdzać sprawdzone przepisy i na tej podstawie bazować. Na pewno wtedy doskonale uda się nam przy pomocy dokładnych wskazówek dobrać odpowiednie składniki i recepturę.

  Asortyment

  Bogate wyposażenie naszego sklepu domizdrowie pozwoli Państwu na dobór odpowiednich artykułów gorzelniczych, piwnych, winnych a także innych, z takich kategorii jak serowarstwo, piekarnictwo czy wędliniarstwo. Jeśli chodzi o produkty popularne w produkcji alkoholu, znajdziemy takie drożdże do alkoholu jak drożdże coobra i drożdże gozdawa- to znane firmy, o doskonałej jakości składników, używane także przez dobrze znane firmy produkujące alkohol. Z łatwością kupimy także niezbędne butle, pojemniki fermentacyjne, beczki, kraniki, korki, pojemniki do wyrobu wina (tak zwane balony). Wśród koneserów winiarstwa dużą popularnością cieszą się takie rzeczy jak termometry, nalewaczki, rurki fermentacyjne, kraniki, węże silikonowe, a nawet regały drewniane nawet na 77 butelek wina.

 • Akcesoria
 • Butelkowanie
Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów
Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów

Destylacja napojów alkoholowych. Zakręcone hobby

Czy destylacja to coś złego? Chyba raczej nie. Jednak nie u wszystkich, proces ten budzi, pozytywne skojarzenia. Nic dziwnego, skoro wiążąca się z chałupnictwem historia, w zasadzie w ogóle, nie posiada pozytywnych odniesień. Ale, czy wszystko co jest potępiane przez większość, musi być ze swej natury złe i mało szlachetne? Jeśli już mamy jakieś doświadczenie, w przygotowywaniu napojów alkoholowych domowym sposobem, możemy skorzystać z bogatej oferty sklepu online domizdrowie.pl. W miejscu tym, znajdziemy wszystkie potrzebne nam do destylacji akcesoria oraz wiele innych drobiazgów, które mogą się nam przydać w trakcie produkcji wina lub przy stawiania zacieru piwowarskiego. Domowa produkcji alkoholu, to dziedzina oraz zagadnienie dość szerokie i mieści w swoim obszarze, wiele pokrewnych sobie zainteresowań, które mogą sprawić przyjemność każdemu z nas. Ciekawe hobby, zwykle idealnie wypełnia wolny czas, a niekiedy jest dobrą ucieczką, przed gonitwą dnia codziennego i chaosem otoczenia.

Co jest niezbędnie potrzebne do destylacji?

Na pewno spora dawka cierpliwości. Konieczne do tego, by fermentacja przebiegła prawidłowo i zakończyła się sukcesem, są także akcesoria do destylacji. Czym dokładnie jest sama fermentacja? W przypadku alkoholu, to enzymatyczny rodzaj procesu chemicznego, w trakcie którego, z węglowodanów, wytwarza się etanol oraz dwutlenek węgla. Byśmy mogli uzyskać ten właśnie efekt, konieczne jest użycie drożdży, z których powstają oddziałujące na węglowodany, enzymy. Być może teoria ta brzmi dość zawile, ale gdy tylko na własne oczy ujrzymy, na czym dokładnie polega cały ten proces, zyskamy pewność, że wytwarzanie piwa lub wina w domu, wcale nie musi być aż tak trudne, jak może się nam na początku zdawać.

Trudno jest przeprowadzić proces wyizolowania potrzebnych nam związków mieszanin zaprawowych, bez czegoś tak istotnego, jak sam destylator. Następnie, mierzące temperaturę poddanej fermentacji cieczy termometry i odpowiednie pojemniki. Hymm… Jak państwo widzicie, zawartość rzeczy, które dla niektórych osób, mogą się wydać zupełnie nowe i mało znane, jest dość spora. Gdzie je najłatwiej i najszybciej zdobyć? W sklepie online domizdrowie.pl., możemy je wszystkie, kupić za jednym razem, ponieważ jest to miejsce w sieci, które specjalizuje się w takich dziedzinach jak piwowarstwo, winiarstwo czy samodzielna produkcja wędlin. Dlatego, warto sobie przybliżyć i lepiej poznać, czym są choćby, niektóre z przedmiotów, przeznaczonych specjalnie do tego, byśmy mogli swobodnie i w spokoju, rozwijać swoje hobby, jakim jest domowa produkcja alkoholu, wytwarzanie sera czy obróbka mięsa.

Destylowanie, wymaga odpowiednich pojemników do tego, by mogła zajść i zostać przez nas prawidłowo przeprowadzona. Te szczególne pojemniki, to nic innego jak balony i specjalne winiarskie baniaki. Są one potrzebne w trakcie całego procesu destylacji, a także w momencie, gdy możemy się już zacząć cieszyć spodziewanym efektem. W sklepie online domizdrowie.pl, nabędziemy je bez trudu. Zainteresowanie, sztuką warzenia piwa, jest pozytywnym hobby, związanym bezpośrednio z obszarem sztuki kulinarnej. Dzięki przygotowywaniu napojów alkoholowych lub też innego rodzaju trudnych do samodzielnego sporządzenia dań, zdobywamy wiedzę i doświadczenie, niedostępne nigdzie indziej.

Akcesoria do destylacji. Kapsle, wężyki i destylatory

Destylacja, jest procesem, który polega głównie na skraplaniu i doprowadzeniu do rozdzielenia oraz odparowania, czynników ciekłej mieszaniny, która może się składać z wielu różnych rodzajów cieczy. Akcesoria do destylacji, jakie najczęściej możemy znaleźć na rynku, to takie powszechnie używane przedmioty, jak pojemniki piwowarskie, destylatory i baniaki. Równie potrzebne, mogą okazać się kapsle, butelki, wężyki oraz zaprawy. Kapsel, służą do tego, abyśmy mogli szczelnie i hermetycznie zamknąć butelkę z uzyskaną cieczą. Nazwą tą, określa się także specjalne, metalowe przykrywki, które stanowią element zamknięcia wina.

Zapewniają one trwałość przelanego do butelki napoju gazowanego jakim jest na przykład, lubiane przez wiele osób, piwo. Przezroczyste, wąskie rurki, takie jak węże silikonowe, to jedne z głównych elementów destylatora, aparatu służącego do destylacji. Składa się on najczęściej z dużego pojemnika na ciecz, pokrywy uszczelniającej, specjalnej chłodnicy z tzw. odstojnikiem i kilku innych, drobnych elementów. Bardzo istotny jest także termometr, przy pomocy, którego możemy co jakiś czas regularnie sprawdzać, czy proces destylacji przebiega, zgodnie z planem, a temperatura mieszaniny prawidłowa. W sklepie domizdrowie.pl, znajdziemy różnego typu termometry, które ułatwią nam mierzenie temperatury fermentacji, na jej poszczególnych etapach.

Możemy wyróżnić kilka rodzaj destylacji, takich jak destylacja równoważna, wielostopniowa, rektyfikacja, ekstrakcyjna czy prosta i ciągła. Przeprowadza się ją po to, by uzyskać metodą domową wysokoprocentowy alkohol, nazywany bimbrem, księżycówką czy okowitą. Produkcja wszelkiego rodzaju napoi alkoholowych, przy której wykorzystuje się drożdże gorzelnicze, esencje i węgiel aktywny, jest znana w Polsce od bardzo dawna. Wytworzonych w domu napojów zawierających alkohol, nie wolno sprzedawać, zgodnie z przepisami polskiego prawa.

Destylacja. Proces pozyskiwania właściwej esencji

Destylacja, jest stosowana w tym celu, byśmy mogli uzyskać jej główny produkt, za który uważa się tzw. destylat, czyli skroploną, wyizolowaną od płynu wyczerpanego, ciecz składnikową. By móc przeprowadzić destylację w warunkach domowych, potrzebujemy kilku, niezbędnych i koniecznych do tego składników, takich jak na przykład drożdże gorzelnicze. Są produktem, często w procesie destylacji wykorzystywanym, a inna ich nazwa to drożdże piwowarskie, szlachetne lub winiarskie. Drożdże gorzelnicze, stanowią gatunek jednokomórkowych organizmów, które zalicza się do królestwa grzybów. Swoim działaniem, powodują one, wydzielanie się dużych ilości dwutlenku węgla, przez co może dojść ostatecznie do fermentacji, naszej poddanej procesowi skraplania, mieszaniny.

Węgiel aktywny, jest wykorzystywany w winiarstwie, ze względu na swoje doskonałe właściwości absorpcyjne, co oznacza, że wiąże on silnie ze sobą, inne związki chemiczne. Węgiel aktywny, to również świetny katalizator i rodzaj substancji filtrującej. Efekt jego zastosowania, polega na tym, że oczyszcza on poddane rektyfikacji mieszanki cieczy, sprawiając tym samym, że zyskują one właściwy smak, klarowność i aromat. Gorzkie i aromatyczne krople, które sprawiają, że wytworzony domową metodą alkohol, nabiera smaku pomarańczy, grejpfruta czy limonki, to zaprawy oraz esencje alkoholowe. W sklepie online domizdrowie.pl, znajdziemy ich bez liku. Zielony absynt, francuska brandy czy kokosowy rum, poprawią jakość oraz smak domowej księżycówki. Szeroki wybór tych i innych drobiazgów, służących do przygotowywania nalewek, likierów czy wina, może sprawić, że będziemy mieć problem z ich wyborem. Regularne odwiedzanie strony sklepu oraz zaopatrywanie się w składniki potrzebne do realizacji naszego ulubionego hobby, na pewno spowoduje, że produkowane przez nas napoje alkoholowe, będą stale zyskiwać na jakości, aromacie i coraz lepszym smaku.
2 lata gwarancji

Na prezentowane w niniejszym sklepie udzielamy standardowo 2 lata gwarancji.

O szczegóły związane z zakresem gwarancji pytaj konsultantów lub szukaj informacji zamieszczonych na kartach produktu.

Wysytłka

Gwarantujemy szybki bezpieczny transport na terenie kraju.

Płatności

Oferujemy szeroki wybór metod płatności:

 • pobranie - płatność przy odbiorze
 • przelew zwykły na konto:
  BZWBK 30 1500 1155 1011 8000 7453 0000
 • raty