Katalog
Ładowanie...
Podkategorie
Ile osób tyle zainteresowań. Hobby to coś bardzo indywidualnego, czasami jednak znajdujemy kogoś, kto podziela nasze pasje i dzięki komu możemy jeszcze bardziej rozwinąć nasze zainteresowania. Warto mieć w życiu jakąś pasję, jakiś indywidualny punkt, który staje się dla nas odskocznią często od życia zawodowego lub nawet rodzinnego. Pasja daje nam pewien rodzaj dystansu do rzeczywistości i pozwala na chwilę o niej zapomnieć. Jedną z takich pasji może być domowy wyrób alkoholi. Staje się to coraz bardziej popularne, ale nie znaczy to, że jest to działanie nowe. W polskiej kulturze wyrób wódki, wina czy piwa jest zakorzeniony już od czasów staropolskich. Wszystkie liczące się rody szlacheckie czy magnackie musiały posiadać własną gorzelnie czy browar. Świadczyło to o zamożności, ale było przede wszystkim sposobem na posiadanie trunków zawsze i wszędzie dla własnego i nie tylko własnego użytku. Z tych rodowych manufaktur często rodziły się wielkie przedsiębiorstwa, o bogatej tradycji funkcjonujące do dziś.
Destylatory do bimbru istniały w obiegu od zawsze. Szczególnie kiedy produkcja alkoholu na własny użytek była zakazana tworzyło się wiele urządzeń domowej roboty, które miały ułatwiać proces destylacji trunków wysokoprocentowych. Destylator miedziany był najbardziej poszukiwanym towarem, ale też jednym z najdroższych. Do dziś wykorzystuje się je w domowej produkcji alkoholu. Jeśli mowa o hobbystycznym wyrobie alkoholu to najbardziej praktyczny w warunkach domowych okazują się destylatory 30l. Niewielkie rozmiary pozwalają na swobodne i wygodne przechowywanie, a produkcja na własne potrzeby okazuje się w zupełności wystarczająca. Destylator 30l jest wykorzystywany w produkcji bimbru, ale także można w nim destylować wino uzyskując trunek wyższej jakości. Możemy spotkać na rynku destylatory ze stali i destylator szklany. Wybór między nimi jest już indywidualną kwestią. Dla wymagających i produkujących większe ilości alkoholu zapewne lepszy okaże się destylator do bimbru 50l. Dla tych bardziej leniwych poleca się destylator automatyczny, który odciąża nas od niektórych czynności. Im lepsza destylacja tym lepszy efekt końcowy. Dobry bimber jest produktem pożądanym, a ponieważ można go robić legalnie na własny użytek, staje się coraz bardziej popularny. Destylator do bimbru to pierwszy zakup jaki musimy dokonać. Możemy wybrać destylator ze stali lub innego materiału w zależności od preferencji. Możemy też wybrać wygodniejszy w użyciu destylator elektryczny, wówczas cały proces pozyskiwania alkoholu będzie łatwiejszy. Dla osób początkujących będzie to zapewne duże ułatwienie.
Domowy wyrób alkoholu to bardzo fajna sprawa, która często staje się zaraźliwa dla naszych przyjaciół i rodziny. Jeśli wyrób jest udany wpływa to na naszą motywacje do dalszego działania. Chętnie też wtedy dokupujemy kolejny sprzęt, albo wymieniamy istniejący na nowy. Zamieniamy destylator półkowy na szklany albo miedziany, zaczynamy eksperymentować z technologią produkcji i produktami. Wszystko to sprawia nam coraz większą frajdę. Powoli tworzymy własną gorzelnię. Inwestujemy w butelki, etykiety, inne akcesoria, które wpływają na naszą pracę. Ile radości daje nam możliwość pochwalenia się swoim wyrobem przed rodziną i przyjaciółmi. Dzięki temu nasze oddanie pasji wciąż wzrasta. Destylarka do bimbru pozwala także produkować alkohole o wyjątkowym smaku. W zależności od podstawowego produktu jaki użyjemy i ilości filtracji wychodzi alkohol o niepowtarzalnym bukiecie. Wielu hobbystów destyluje wina, dzięki temu otrzymują własną brandy. Bardziej wprawieni znawcy tematu stosują elementy sylikonowe, jak chociażby wąż sylikonowy. Destylatory można dopasowywać do swoich potrzeb i możliwości. Wybór na rynku jest duży, od bardzo prostych urządzeń dla początkujących po bardzo duże destylatory, przeznaczone na większą produkcję.
Destylatory wchodzą w modę i coraz więcej nowych pasjonatów pojawia się w tym kręgu. Alkohole własnej produkcji pojawiają się na weselach i imprezach rodzinnych. Destylatory elektryczne wchodzą do naszych domów właśnie jako początkowy etap nowego hobby. Łatwy w obsłudze i bezproblemowy daje właścicielowi wiele satysfakcji z tworzenia własnego alkoholu. Destylator bimber to nie jest jednak hobby dla każdego. Trzeba mieć nie tyle zamiłowanie do alkoholu ile do całego procesu jego produkcji i uszlachetniania. Nie samo wypicie ale etap tworzenia jest najbardziej pasjonujący. Obecnie istnieje wiele ułatwień w produkcji alkoholu, chociażby zastępowanie rurek metalowych przez węże sylikonowe. Cały proces staje się bardziej uproszczony i z wykorzystaniem nie reagujących materiałów.
Wiele osób produkujących alkohole domowym sposobem robi je przede wszystkim z myślą o obdarowaniu innych. Stanowią fajny i niepowtarzalny prezent. Dzięki temu że destylatory nie są drogie każdy może sobie pozwolić na taką inwestycję. Niektórzy tworzą specjalne pomieszczenia z myślą o produkcji i butelkowaniu wyprodukowanych przez siebie trunków. Niektórzy robią wino z myślą o późniejszej jego destylacji. Hobbiści poszukują nowych przepisów i receptur, sięgają po oryginalne produkty bazowe aby ich twór finalny był jak najbardziej oryginalny. Aby różnił się od wszystkich innych jemu podobnych. Jak wszystko również alkohole trzeba robić z pasją. To właśnie to wewnętrzne przekonanie i wielkie zaangażowanie daje pożądany efekt. Każdy kto jeszcze nie rozpoczął swojej przygody z domowym wyrobem alkoholi może zacząć ją w każdej chwili. W Internecie dostępnych jest mnóstwo artykułów, przepisów i porad na to, jak zrobić swój pierwszy bimber. Również wiele książek podaje sprawdzone receptury tworzenia wina, piwa, bimbru i nalewek. Jeśli ktoś się na to zdecyduje znajdzie szerokie wsparcie w postaci licznych publikacji i poradników dla poczatkujących. Efekt natomiast tych podjętych działań może być naprawdę pozytywnym zaskoczeniem. Destylatory to urządzenia, które z powodzeniem możemy stosować w każdych warunkach, nawet tam gdzie mamy ograniczoną ilość miejsca. Wystarczy dobrać sprzęt odpowiedniej wielkości, rozpocząć produkcję i cieszyć się finalnym produktem. Są takie osoby, które cenią sobie najbardziej alkohol wyrabiany w domu w porównaniu do tego, jaki można kupić w sklepie. Twierdzą, że dzięki własnej produkcji dokładnie wiedzą co sobie nalewają do kieliszka.
Wysokoprocentowe, domowe trunki to prawdziwa gratka dla koneserów mocniejszych alkoholi. Dobry trunek powinien zawierać odpowiedni smak oraz zapach. Osiągnięcie tego wymaga używania najwyższej jakości składników. Choć dawniej do wyrobów używano drożdży piekarniczych, warto zorientować się w ofercie specjalnie do tego przeznaczonych- są to drożdże wysokoalkoholizujące. Drożdże gorzelnicze to specjalny rodzaj mikroorganizmów, występującymi w różnych odmianach. Są specjalnymi gatunkami drożdży, stosowanymi do fermentacji alkoholu. Dzięki nim w nastawie cukry fermentują szybciej i pomagają uzyskać wyższe stężenie powstających alkoholi. Warto dodać, że istnieją różne drożdże alkoholowe, dedykowane odmiennym rodzajom alkoholi. Część z nich lepiej przetworzą glukozę niż fruktozę. Inne będą miały działanie drożdże gorzelnicze, odmienne drożdże do bimbru. Znajdziemy tu też specjalne drożdże do nastawów owocowych. Informacje o tym, jakiej odmiany powinniśmy użyć, możemy znaleźć na etykietach a także w internecie.
Bimber to alkohol, który po latach wrócił do łask. To trunek wyjątkowy, mocny i często polecany koneserom. Zrobienie w domu dobrego wyrobu wysokiej jakości to prawdziwe wyzwanie. Na rynku dostępne są różne drożdże do bimbru. Jak wybrać najlepsze? Drożdże do bimbru turbo to gatunek, który doskonale sprawdzi się przy produkcji wysokoprocentowych alkoholi. Pracują one w wyższych stężeniach i temperaturach, niż drożdże winiarskie. Wybierając drożdże do bimbru powinniśmy wziąć pod uwagę czas ich pracy, niektóre pozwalają wyjątkowo szybko uzyskać fermentację- tu możemy wybrać na przykład drożdże turbo 48 lub drożdże gorzelnicze 72h. Powinniśmy także zwrócić uwagę na gęstość nastawu- im więcej cukru na liczbę litrów, tym dłuższa powinna być fermentacja. Turbo drożdże do bimbru powinny być dostosowane do rodzaju naszego alkoholu. Trzeba wziąć pod uwagę to, czy nastaw jest zbożowy czy owocowy. Jeśli turbo drożdże będą w dużej ilości ciepła, stosunkowo lepiej wybrać wersję pure. Taka mieszanka powinna zawierać odpowiednią pożywkę oraz zestaw mikroelementów.
Drożdże bimbrownicze pozwolą na lepszą fermentację, jeśli nie zamkniemy pojemnika. Nie powinien być szczelnie domknięty, ponieważ wydzielający się dwutlenek węgla i fermentację. Może grozić to wybuchem i przynieść więcej strat niż pożytku. Nie powinniśmy także mieszać różnych rodzajów- drożdże bimber w różnych konfiguracjach zmieszane zepsują efekt zwłaszcza, jeśli użyjemy dedykowanych do zupełnie odmiennych rodzajów alkoholi.
Drożdże gorzelnicze - produkty najlepszej jakości
Wśród marek dostępnych na rynku, możemy wyróżnić markę Gozdawa- to znana firma dla każdego, kto próbuje swoich sił w produkcji alkoholi. Drożdże mają wyważone idealnie składniki, co skutkuje idealnym smakiem wyrobów. W ofercie firmy znajdziemy także zestawy piwowarskie czy też ekstrakty słodowe. Poza tym zakupić mogą Państwo też drożdże Black Mamba 90g, Turbo 72h 15%, Turbo 5-7 dni 16% 95g, drożdże Turbo Grom 72H 120g drożdże gorzelnicze na 100l do większych nastawów, drożdże t3, drożdże t48, Grom 48h 150g, drożdże 1410 mega 390g czy oraz turbo drożdże 48. Na naszej stronie dostępne są tylko produkty najwyższej jakości, bezpieczne i łatwe w użyciu. Dzięki temu domowy alkohol będzie pewnej jakości.
Czego potrzebujemy do zrobienia dobrego bimbru?
Receptura na bimber jest dość prosta. Na 4 litry wody przypada 1 kilogram cukru oraz drożdze gorzelniane turbo (10dkg). W pojemniku fermentacyjnym łączymy wodę, cukier i drożdże. Tak przygotowany zacier musi odleżeć około 2-3 tygodni. Połączenie tych składników sprawi, że nastąpi fermentacja. Następnie po upływie danego czasu odlewamy płyn zebrany na górze roztworu. Potem odsączony zaczyn postawić na ogniu. Warto zaopatrzyć się w odpowiednie naczynie- aparaturę z rurką odprowadzającą, chłodnicą, wężykiem do destylacji, który będzie odprowadzał opary. Specjalna chłodnica pozwoli te opary skroplić do nowego naczynia. Pierwszego płynu nie powinno się pić, bo w procesie destylacji powstają także niebezpieczne związki chemiczne. Z tego przepisu może otrzymać około jednego litra bimbru. Jeśli chcemy produkować większą ilość, powinniśmy proporcjonalnie zwiększyć liczbę składników. Najlepsze drożdże gorzelnicze pozwolą nam na osiągnięcie idealnie wyważonego smaku.
Czego potrzebujemy do zrobienia dobrego wina?
Doskonałe domowe wino schłodzone z pewnością umili nam letnie wieczory aromatem owoców. Późną jesienią lub w zimie zaś grzane z korzennymi przyprawami i cytryną lub pomarańczą rozgrzewa doskonale.
W dużym naczyniu rozcieramy czyste owoce. Kluczowe jest to, żeby były dobrze oczyszczone, bez owadów, pleśni, zgniłych części owoców. Rozgniecione na papkę owoce zostawić w gąsiorze do wina na kilka dni. Po tym czasie dodajemy drożdże gorzelnicze (mogą to być na przykład polecane drożdże z naszej strony), wodę i cukier. Drożdże gorzelnicze turbo pomogą w uzyskaniu odpowiedniej fermentacji dla dobrego efektu smakowego wina. Potem wino należy klarować za pomocą specjalnego wężyka. Następnym etapem jest butelkowanie i wymagające najwięcej cierpliwości- leżakowanie. Warto polepszyć smak także o pirosiarczan potasu. Ponieważ na wino nie ma uniwersalnego przepisu ze względu chociażby na to, jakich owoców użyjemy, warto sprawdzać sprawdzone przepisy i na tej podstawie bazować. Na pewno wtedy doskonale uda się nam przy pomocy dokładnych wskazówek dobrać odpowiednie składniki i recepturę.
Asortyment
Bogate wyposażenie naszego sklepu domizdrowie pozwoli Państwu na dobór odpowiednich artykułów gorzelniczych, piwnych, winnych a także innych, z takich kategorii jak serowarstwo, piekarnictwo czy wędliniarstwo. Jeśli chodzi o produkty popularne w produkcji alkoholu, znajdziemy takie drożdże do alkoholu jak drożdże coobra i drożdże gozdawa- to znane firmy, o doskonałej jakości składników, używane także przez dobrze znane firmy produkujące alkohol. Z łatwością kupimy także niezbędne butle, pojemniki fermentacyjne, beczki, kraniki, korki, pojemniki do wyrobu wina (tak zwane balony). Wśród koneserów winiarstwa dużą popularnością cieszą się takie rzeczy jak termometry, nalewaczki, rurki fermentacyjne, kraniki, węże silikonowe, a nawet regały drewniane nawet na 77 butelek wina.
Na prezentowane w niniejszym sklepie udzielamy standardowo 2 lata gwarancji.
O szczegóły związane z zakresem gwarancji pytaj konsultantów lub szukaj informacji zamieszczonych na kartach produktu.
Gwarantujemy szybki bezpieczny transport na terenie kraju.
Oferujemy szeroki wybór metod płatności: