Podkategorie
Obalamy mity!
Wiele osób uważa, że sery wytworzone w domowym zaciszu nie mają prawa porównywać się do ich sklepowych kolegów - nic bardziej mylnego! Sery wytworzone we własnej kuchni przy odrobinie wprawy będą 100 razy lepsze niż sklepowe odpowiedniki. Oczywiście nie tylko o smak tu chodzi, własnoręcznie wykonane sery będą również o wiele zdrowsze niż kupne sery oraz będziemy znać ich skład, bo to przecież my będziemy serowarami. Kolejnym mitem jest to, że serowarstwo nie jest dla każdego. Tak naprawdę każdy przy małej pomocy internetowych poradników może zacząć przygodę z serowarstwem. Nieważne czy jesteś nastolatkiem czy już dawno jesteś na emeryturze - serowarstwo może być twoją pasją. Oczywiście poza poradnikiem będziemy potrzebować akcesoria serowarskie, ale w tym pomoże nasz sklep serowarski.
Wiele osób twierdzi, że sera żółtego nie można wyprodukować w domu. Nic bardziej mylnego! W domowym zaciszu każdy może stworzyć goudę, parmezan czy inne sery dojrzewające. Oczywiście pierwsze próby mają prawo nie wyjść, jednak jak nabierze się wprawy to wyjdą przepyszne sery. Słyszałem wiele opinii, że w domowych warunkach warunkach nie można zrobić dojrzewającego sera, ponieważ nie dojrzeje nam on. Oczywiście jest to tylko mit i nawet jeśli nie mamy piwniczki w domu, to możemy dojrzewać nasze sery. Przecież ludzie którzy zajmowali się serowarstwem kilka tysięcy lat temu nie mieli piwniczek, a robili takie sery. Aby dojrzeć nasze sery będziemy tylko potrzebować suche, dobrze wentylowane i czyste pomieszczenie. Serowarstwo wymaga dużego poświęcenia czasu- Oczywiście serowarstwo nie wymaga aż tak dużego poświęcenia czasu. Często wystarczy poświęcić godzinkę lub dwie, żeby wyprodukować nasz domowy ser. Produkcja serów podpuszczkowych czy twarogu jest bardzo szybkim procesem. Do serów potrzebujemy mleko niepasteryzowane, a nie da się go kupić w sklepie. Oczywiście ciężko jest znaleźć w sklepie mleko niepasteryzowane, a szczególnie może być to ciężkie dla osób mieszkających w mieście. Osoby mieszkające na wsi mają ułatwione zadanie ponieważ na wsiach często są osoby hodujące krowy, od których często można odkupić takie mleko. Jednak jeśli mieszkamy w mieście, to serowarstwo wciąż może być naszym hobby. Mleko niepasteryzowane można znaleźć w mlekomatach oznaczone jako "świeże". Często jest także dostępne w sklepach w plastikowych lub szkalnych opakowaniach. Tak więc można produkować sery z "świeżego" mleka, które nie jest oznaczone jako niepasteryzowane.
Poza mlekiem będziemy oczywiście potrzebować kilku przyrządów, które bardzo ułatwią nam wyrób sera. Możemy zakupić gotowy zestaw serowarski, który ułatwi nasze serowarstwo domowe. Największym atutem, który przemawia za tym, żeby kupić gotowy zestaw serowarski jest wygoda, ponieważ nie musimy kompletować wszystkich komponentów osobno, tylko dostajemy wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy.
Oczywiście nie musimy kupować gotowego zestawu, możemy go również sami skompletować. Jeśli chcemy sami zebrać zestaw, to będziemy potrzebować:
Nie jest to konieczna część zestawu, jednak forma serowarska nada naszemu wyrobowi kształt, który nie tylko nada mu estetyki, ale także pomoże w późniejszej konsumpcji. Wyróżniamy formy:
Jeśli potrzebujecie formy serowarskie sklep "Dom i Zdrowie" służy pomocą. Należy pamiętać, aby odpowiednio dobrać kształt formy do rodzaju sera który będziemy produkować. Ser holenderski będzie w formie o średniej wysokości oraz będzie miał zaokrąglone brzegi, ser alpejski powinien być w formie o dużej średnicy, ale nie dużej wysokości, a ser angielski powinien być w formie o dużej wysokości ( najwyższej spośród wymienionych) oraz małej średnicy.
Podsumowując, artykuły serowarskie takie jak praski, chusty i formy bardzo ułatwiają serowarstwo. Z pewnością warto zainwestować w takie udogodnienia do naszej kuchni, ponieważ dzięki temu nasze sery będą wyglądać apetyczniej. Jeśli chcesz urozmaicić swoje serowarstwo sklep "Dom i Zdrowie" służy pomocą.
Pieczenie własnego, domowego chleba to niezwykła przygoda. To wygoda, oszczędność i pewność składników, z jakich pieczemy chleb. Własny chleb to zapach dawnych czasów - dom pachnący chlebem.
Piekarnik wcale nie musi być nowoczesny i okazały, żeby umożliwić pieczenie własnego, domowego chleba.
Chleby są najbardziej popularnymi i lubianymi przysmakami, które można znaleźć w każdym sklepie spożywczym od polskiego piekarza po hiszpańską piekarnię.
Chleb jest doskonały do sałatek, makaronów i różnych dań mięsnych, a także do różnych wypieków.
Poniżej znajdziesz kilka niezbędnych akcesoriów do piekarnictwa, które sprzyjać będzie procesowi osiągnięcia chleba.
- Piekarnik
- Kuchenka mikrofalowa
- Zestaw drożdżowej herbaty
- Wałków do ciasta chlebowego
- Łopatki i formy do pieczenia chleba
- Chlebaki na chleb
- Pojemniki lub pochłaniacze zapachowe do składowania mąki oraz wyrobów piekarskich
- Zagniatarka i formy ciastek drożdżowych, pierogów i klusek
- Blaszki do pieczenia chleba.
Najlepsze mąki żytnie i pszenne. Jaką mąkę użyć do domowego wypieku chleba. Sprawdź poniżej. W ofercie sklepów znajdziecie Państwo mąki pszenne i żytnie do wypieków chleba, pieczywa domowe chleby .
Mąka pszenna do wypieków chleba Najpopularniejsza mąka pszenna. Najbardziej popularna mąka pszenna typ 700.
Mąka żytnia do wypieków chleba Chleb na zakwasie. Wypiek chleba na zakwasie żytnim.
Chleb pszenny - biały. Chleb lekko słodki, o niewielkiej zawartości cukru. Białe pieczywo bez dodatku cukru.
Chleb domowy z kruchego ciasta, pieczywo o właściwościach wypieków chleba pszennego i żytniego.
Chleb żytni na zakwasie, chleb pszenny na drożdżach oraz chleb FIT z ziarnami. Najlepsze ziarna jakie można użyć do pieczenia chleba to słonecznik, sezam, czarnuszka, len, pestki z dyni.
Wypiek chleba wcale nie jest skomplikowany. To proste zadanie i prawdopodobnie większość nawet robiła już na świeżym powietrzu. Należy tylko nieco się dokształcić i poznać podstawowe techniki piekarnicze [Chleb z ziarna słonecznika, chleb pszenny na drożdżach czy chleb FIT z ziarnami? Najlepsze ziarna, jakich można użyć to słonecznik, sezam, czarnuszka , len oraz pestki dyni].
Pierwsza sprawa to system chlebowy, piekarniczy. Pieczenie chleba w domu ściśle ogranicza się do 2-ch i 3-ch rodzin chlebów. Chleby na drożdżach to najpopularniejszy rodzaj pieczenia chleba. Niewielkie zakłady piekarnicze mogą nawet zrobić tylko i wyłącznie tego typu ekspertyzę. Chleby pszenno-żytnie wyrabiane na drożdżach uznaje się za najlepsze, jeśli chodzi o smak i aromat. Wystarczą łyżki miodu i trochę soli aby przygotować pysznego chleba Nie do końca tak jest ze słowami "sól" oraz "miodem". W tradycyjnym piekarnictwie bardzo ważna jest równowaga smaków: miodu, soli and wody.
Smażony na palniku plecionkowym chleb koszerny. To prawdziwa wersja tradycyjnego chleba, jaki upiekliśmy w średniowieczu Najbardziej prawdopodobna historia smażonego na palniku chleba ma 9 tysięcy lat i pochodzi z Mezopotamii.
Chleb bez drożdży to podstawowa forma pieczenia chleba. Niewielka domowa cukiernia może przygotować tylko ten rodzaj ekspertyzy Pieczenie chleba bez drożdży jest bardziej uniwersalne. Można je uprawiać na większości powierzchni: gazowych, elektrycznych, olejowych oraz na palniku plecionkowym].
Chleb zakwasów to najstarszy rodzaj wypieku chleba. Szlachetny zapach i smak połączony z łatwością pieczenia sprawia, iż chleb zakwasów jest najpopularniejszym wśród piekarzy.
Chleb FIT - to sposób pieczenia autorski Mieszka I, który robi całe ziarno ze słonecznika, czarnego groszku i żytniego zmielone w piecu ręcznym. Chleb FIT jest ostatnią nowością w asortymencie piekarników i najpopularniejszy ze wszystkich chlebów.
Sprawdź jakie akcesoria do pieczenia chleba są niezbędne w domu oraz piekarni.
Kółka do chleba
Wykonane ze stali, dzięki którym można łatwo oraz wygodnie obracać przygotowany wcześniej ciasto. W sklepie można takie zakupić za kilka złotych. Najczęściej są one dostępne w dwóch rozmiarach - 30 cm dla amatorskich piekarzy i 40 cm dla profesjonalistów pracujących w dużych zakładach piekarniczych.
Termometry do pieczenia chleba
To urządzenia, które pozwalają na precyzyjne regulowanie temperatury w piecach chlebowych. Temperatura ma ogromny wpływ na strukturę ciasta.
W zależności od tego czy chcemy, aby ciasto było namoczone wodą z dodatkiem soli (białe), albo w oddzielnym proporcjonalnej ilość ługu (kruche), temperatura powinna być odpowiednio wysoka lub niska. Dzięki temu możliwe jest zachowanie ustalonego stanu ciasta, dla celów pieczenia chleba oraz ewentualnego ulepszenia proporcji składników, jeżeli na przykład chcemy, aby składniki lub ciasto lepiej się pięło.
Misy i wiadra na ciasto chlebowe - do mieszania i wyrastania ciasta na chleb.
Dostępne pojemności mis i wiader oraz naczynia do mieszania i wyrastania ciasta chlebowego.
Pojemniki na fermentowaną mąkę, obrane ziemniaki, serwatkę, nabiał oraz różnego rodzaju zakwas.
Pojemniki i naczynia do pieczenia chleba - sklep internetowy z pojemnikami na ciasto i naczyniami ułatwiające pieczenie chleba.
Zestawy i akcesoria do piekarni - sklep internetowy z pojemnikami wielokrotnego użytku, narzędziami do krojenia ciasta oraz wszelkiego rodzaju akcesoriami do piekarni.
Domowy wyrób wędlin to zajęcie coraz bardzie popularne, zyskujące wielu nowych zwolenników. Wędliniarstwo stało się niezwykle popularne również dzięki dostępności wszelkich potrzebnych do tego akcesoriów. Swojskie wędliny zawsze były artykułami bardzo poszukiwanymi, szczególnie w okolicach świąt wielkanocnych czy Bożego Narodzenia. Dla wielu osób jest to hobby, dla innych już wielka pasja, której poświęcają życie, równocześnie na tym zarabiając. Mimo wysokich cen ostatecznego wyrobu wędliniarstwo jest bardzo popularnym domowym sposobem zwiększenia dochodów. Swojskie wyroby mają tyleż samo zwolenników co i przeciwników. Jednak cały czas są towarem bardzo pożądanym, jeśli wykonane w domu gwarantują naturalność i wolność od związków chemicznych i polepszaczy smaku. Coraz więcej osób wykonuje swojskie wyroby wędliniarskie na własny użytek, dla nich jest to niezwykle pasjonujące zajęcie.
Coraz większy i swobodniejszy dostęp do wszelkich akcesoriów wykorzystywanych przy wyrobie wędlin sprawia, że obecnie w każdym domu możemy zrobić kiełbasy czy szynki. Nie jesteśmy już niczym ograniczeni, jedynie nasza inwencja i kreatywność, mogą stanowić trudność w tym zadaniu. Sklep wędliniarski znajdziemy w każdym większym mieście, a jeśli go nie ma to bez trudu zamówimy wszystko w Internecie. Produkty wędliniarskie wykonane domowa metoda maja niepowtarzalny smak, swój własny charakter i na pewno są bardziej zdrowe niż te typowo przemysłowe.
Jeśli nastawiamy się na częstszą produkcje domowych wędlin potrzebujemy do tego odpowiedniego zaplecza. Domowe wędliniarstwo to znakomity sposób na zdrowe odżywianie, konieczne jest jednak zainwestowanie określonej sumy w zakup akcesoriów. W zależności od tego co chcemy zrobić konieczne będą odpowiednie jelita, opakowania, foremki, to oczywiście drobiazgi. Potrzebujemy maszynki do mielenia, termometru. Termometr do wędlin ułatwi nam pieczenie i parzenie mięs, kiełbas czy szynek. Dzięki zachowaniu odpowiedniej temperatury przez cały proces obróbki termicznej uzyskamy produkt końcowy najlepszej jakości. obok tych akcesoriów konieczne są odpowiednie naturalne przyprawy, podnoszące smak i jakość wyrobów. Potrzebujemy także produkty do wędzenia, które sprawią, że nasze wędliny nabiorą niepowtarzalnego aromatu i zapachu oraz smaku klasycznych staropolskich produktów. Sklep wędliniarski daje nam możliwość zaopatrzenia się we wszystko czego potrzebujemy do domowego wyrobu wędlin. W dobrym sklepie zaopatrzymy się absolutnie we wszystko co jest nap potrzebne, od przypraw po najbardziej już profesjonalne artykuły. Znajdziemy tu całą gamę dla poczatkujących i już bardziej zaawansowanych wędliniarzy. Sklep wędliniarski powinien odwiedzić każdy, kto ma zamiar rozpocząć swoja przygodę z domowa produkcja wędlin. Najczęściej każdy kto rozpoczął domowy wyrób wędlin nie rezygnuje z tego, ale ciągle wraca poszukując coraz nowszych receptur i rodzajów wędlin. Początkowe próby przeradzają się w pasję.
Niezwykle ważny jest zakup odpowiednich sprzętów do robienia wędlin. Wędliniarstwo to oczywiście także posiadanie odpowiednich umiejętności wzbogaconych odrobiną profesjonalizmu w postaci profesjonalnych akcesoriów. Sklep z akcesoriami wędliniarskimi pozwoli wyposażyć każdego początkującego, jak i bardziej zaawansowanego w tej materii. Każdy kto choć raz poznał smak domowych wyrobów, odniósł pierwsze sukcesy przy ich wyrobie z pewnością wróci do tego w przyszłości. Zatem zakupiony sprzęt i wydane pieniądze na pewno nie będą stracone, ale dadzą wiele korzyści i radości w przeszłości. W sklepie można zaopatrzyć się w absolutnie wszystko co jest potrzebne do wyrobu wędliny. Począwszy od produktów jednorazowych, drobnych po te najbardziej profesjonalne sprzęty do wędzenia. Wędzenie wędlin to proces nie łatwy, ale i nie na tyle skomplikowany by sobie z nim nie poradzić. Wystarczy zasięgnąć odpowiedniej wiedzy i wspomóc się dobrymi sprzętami, a sukces będzie gwarantowany. Sklep wędliniarski zapewni nie tylko te potrzebne rzeczy, ale także posłuży radą w doborze tych najbardziej odpowiednich dla nas. Profesjonalni sprzedawcy chętnie udziela nam wskazówek i rad, dzieląc się swoim doświadczeniem.
Wędliniarstwo domowe zatacza coraz większe kręgi. Domowe wędzenie wędlin daje dużo radości i satysfakcji z udanych wyrobów. Uświetnia nie jedną rodzinną imprezę, święta, uroczystości okolicznościowe. Wszystkim tym, którzy obawiają się tej pracy i jej końcowych efektów można poradzić, aby się odważyli i spróbowali. Efekty mogą być zaskakująco dobre. Wiadomo, że w przypadku przygotowywania wędlin w domu ważny jest smak, przyprawy i temperatura. Termometry wędliniarskie musza znaleźć w każdej kuchni, w której przygotowujemy wędliny. Termometr do parzenia wędlin pozwoli nam przez cały czas kontrolować temperaturę wody lub temperaturę mięsa, dzięki czemu zachowamy wszystkie zalecenia dotyczące przygotowywania produkty finalnego. A jaki termometr do parzenia wędlin? Na początek najprostszy i nie drogi, nie musi być całkowicie profesjonalny. Na taki przyjdzie pora kiedy już nabierzemy wprawy i doświadczenia.
Zabierając się o wyrobu wędlin w domu powinniśmy podejść do tego na luzie. Wszystkie nasze przygotowania i praca powinny być dl nas przyjemności, wówczas i efekt będzie smakował lepiej. Dajmy sobie także czas do nauki. Rozpoczynajmy swoje doświadczenia od czegoś prostszego, a gdy to idzie nam dobrze, podnieśmy sobie poprzeczkę. Nie bójmy się eksperymentować ze smakami i przyprawami. Starajmy się nadać naszym wędlinom wyjatkowy i niepowtarzalny charakter. Nie twórzmy jedynie klasyki, ale sięgajmy po przepisy nowoczesne, albo opracowujmy absolutnie swoje własne receptury. Możemy także zaprosić do współpracy swoich bliskich, domowników i wspólnie z nimi dzielić ta wyjątkową pasję. Czas przedświąteczny szczególnie sprzyja wspólnym domowym pracom, zacieśnia dzięki temu wspólnotę i buduje relacje. Nawet z pozoru tak prozaiczna czynność jak przygotowywanie wędlin może mieć o wiele większy skutek i głębszy sens. Wszyscy dla których tworzenie wędlin w domu jest pasją i hobby wiedzą, że ma to także większy wydźwięk dla całej rodziny. Wędliniarstwo, szczególnie w obliczu uroczystości i rodzinnych spotkań nabiera wyjątkowego znaczenia, daje przy tym wiele radości i uznania w oczach domowników i gości, którzy zawitają do naszego domu.
Na prezentowane w niniejszym sklepie udzielamy standardowo 2 lata gwarancji.
O szczegóły związane z zakresem gwarancji pytaj konsultantów lub szukaj informacji zamieszczonych na kartach produktu.
Gwarantujemy szybki bezpieczny transport na terenie kraju.
Oferujemy szeroki wybór metod płatności: