Destylatory hłodnice filtracja Jest 1 produkt.

Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji

Wyjątkowej hobby

Ile osób tyle zainteresowań. Hobby to coś bardzo indywidualnego, czasami jednak znajdujemy kogoś, kto podziela nasze pasje i dzięki komu możemy jeszcze bardziej rozwinąć nasze zainteresowania. Warto mieć w życiu jakąś pasję, jakiś indywidualny punkt, który staje się dla nas odskocznią często od życia zawodowego lub nawet rodzinnego. Pasja daje nam pewien rodzaj dystansu do rzeczywistości i pozwala na chwilę o niej zapomnieć. Jedną z takich pasji może być domowy wyrób alkoholi. Staje się to coraz bardziej popularne, ale nie znaczy to, że jest to działanie nowe. W polskiej kulturze wyrób wódki, wina czy piwa jest zakorzeniony już od czasów staropolskich. Wszystkie liczące się rody szlacheckie czy magnackie musiały posiadać własną gorzelnie czy browar. Świadczyło to o zamożności, ale było przede wszystkim sposobem na posiadanie trunków zawsze i wszędzie dla własnego i nie tylko własnego użytku. Z tych rodowych manufaktur często rodziły się wielkie przedsiębiorstwa, o bogatej tradycji funkcjonujące do dziś.


Mocniejszy alkohol

Destylatory do bimbru istniały w obiegu od zawsze. Szczególnie kiedy produkcja alkoholu na własny użytek była zakazana tworzyło się wiele urządzeń domowej roboty, które miały ułatwiać proces destylacji trunków wysokoprocentowych. Destylator miedziany był najbardziej poszukiwanym towarem, ale też jednym z najdroższych. Do dziś wykorzystuje się je w domowej produkcji alkoholu. Jeśli mowa o hobbystycznym wyrobie alkoholu to najbardziej praktyczny w warunkach domowych okazują się destylatory 30l. Niewielkie rozmiary pozwalają na swobodne i wygodne przechowywanie, a produkcja na własne potrzeby okazuje się w zupełności wystarczająca. Destylator 30l jest wykorzystywany w produkcji bimbru, ale także można w nim destylować wino uzyskując trunek wyższej jakości. Możemy spotkać na rynku destylatory ze stali i destylator szklany. Wybór między nimi jest już indywidualną kwestią. Dla wymagających i produkujących większe ilości alkoholu zapewne lepszy okaże się destylator do bimbru 50l. Dla tych bardziej leniwych poleca się destylator automatyczny, który odciąża nas od niektórych czynności. Im lepsza destylacja tym lepszy efekt końcowy. Dobry bimber jest produktem pożądanym, a ponieważ można go robić legalnie na własny użytek, staje się coraz bardziej popularny. Destylator do bimbru to pierwszy zakup jaki musimy dokonać. Możemy wybrać destylator ze stali lub innego materiału w zależności od preferencji. Możemy też wybrać wygodniejszy w użyciu destylator elektryczny, wówczas cały proces pozyskiwania alkoholu będzie łatwiejszy. Dla osób początkujących będzie to zapewne duże ułatwienie.

Domowy wyrób alkoholu to bardzo fajna sprawa, która często staje się zaraźliwa dla naszych przyjaciół i rodziny. Jeśli wyrób jest udany wpływa to na naszą motywacje do dalszego działania. Chętnie też wtedy dokupujemy kolejny sprzęt, albo wymieniamy istniejący na nowy. Zamieniamy destylator półkowy na szklany albo miedziany, zaczynamy eksperymentować z technologią produkcji i produktami. Wszystko to sprawia nam coraz większą frajdę. Powoli tworzymy własną gorzelnię. Inwestujemy w butelki, etykiety, inne akcesoria, które wpływają na naszą pracę. Ile radości daje nam możliwość pochwalenia się swoim wyrobem przed rodziną i przyjaciółmi. Dzięki temu nasze oddanie pasji wciąż wzrasta. Destylarka do bimbru pozwala także produkować alkohole o wyjątkowym smaku. W zależności od podstawowego produktu jaki użyjemy i ilości filtracji wychodzi alkohol o niepowtarzalnym bukiecie. Wielu hobbystów destyluje wina, dzięki temu otrzymują własną brandy. Bardziej wprawieni znawcy tematu stosują elementy sylikonowe, jak chociażby wąż sylikonowy. Destylatory można dopasowywać do swoich potrzeb i możliwości. Wybór na rynku jest duży, od bardzo prostych urządzeń dla początkujących po bardzo duże destylatory, przeznaczone na większą produkcję.

Destylatory wchodzą w modę i coraz więcej nowych pasjonatów pojawia się w tym kręgu. Alkohole własnej produkcji pojawiają się na weselach i imprezach rodzinnych. Destylatory elektryczne wchodzą do naszych domów właśnie jako początkowy etap nowego hobby. Łatwy w obsłudze i bezproblemowy daje właścicielowi wiele satysfakcji z tworzenia własnego alkoholu. Destylator bimber to nie jest jednak hobby dla każdego. Trzeba mieć nie tyle zamiłowanie do alkoholu ile do całego procesu jego produkcji i uszlachetniania. Nie samo wypicie ale etap tworzenia jest najbardziej pasjonujący. Obecnie istnieje wiele ułatwień w produkcji alkoholu, chociażby zastępowanie rurek metalowych przez węże sylikonowe. Cały proces staje się bardziej uproszczony i z wykorzystaniem nie reagujących materiałów.


Zrobić- spróbować- obdarować

Wiele osób produkujących alkohole domowym sposobem robi je przede wszystkim z myślą o obdarowaniu innych. Stanowią fajny i niepowtarzalny prezent. Dzięki temu że destylatory nie są drogie każdy może sobie pozwolić na taką inwestycję. Niektórzy tworzą specjalne pomieszczenia z myślą o produkcji i butelkowaniu wyprodukowanych przez siebie trunków. Niektórzy robią wino z myślą o późniejszej jego destylacji. Hobbiści poszukują nowych przepisów i receptur, sięgają po oryginalne produkty bazowe aby ich twór finalny był jak najbardziej oryginalny. Aby różnił się od wszystkich innych jemu podobnych. Jak wszystko również alkohole trzeba robić z pasją. To właśnie to wewnętrzne przekonanie i wielkie zaangażowanie daje pożądany efekt. Każdy kto jeszcze nie rozpoczął swojej przygody z domowym wyrobem alkoholi może zacząć ją w każdej chwili. W Internecie dostępnych jest mnóstwo artykułów, przepisów i porad na to, jak zrobić swój pierwszy bimber. Również wiele książek podaje sprawdzone receptury tworzenia wina, piwa, bimbru i nalewek. Jeśli ktoś się na to zdecyduje znajdzie szerokie wsparcie w postaci licznych publikacji i poradników dla poczatkujących. Efekt natomiast tych podjętych działań może być naprawdę pozytywnym zaskoczeniem. Destylatory to urządzenia, które z powodzeniem możemy stosować w każdych warunkach, nawet tam gdzie mamy ograniczoną ilość miejsca. Wystarczy dobrać sprzęt odpowiedniej wielkości, rozpocząć produkcję i cieszyć się finalnym produktem. Są takie osoby, które cenią sobie najbardziej alkohol wyrabiany w domu w porównaniu do tego, jaki można kupić w sklepie. Twierdzą, że dzięki własnej produkcji dokładnie wiedzą co sobie nalewają do kieliszka.

2 lata gwarancji

Na prezentowane w niniejszym sklepie udzielamy standardowo 2 lata gwarancji.

O szczegóły związane z zakresem gwarancji pytaj konsultantów lub szukaj informacji zamieszczonych na kartach produktu.

Wysytłka

Gwarantujemy szybki bezpieczny transport na terenie kraju.

Płatności

Oferujemy szeroki wybór metod płatności:

  • pobranie - płatność przy odbiorze
  • przelew zwykły na konto:
    BZWBK 30 1500 1155 1011 8000 7453 0000
  • raty