Winiarstwo Jest 1 produkt.

Podkategorie

 • Butelkowanie

  Na jakość wina wpływa rodzaj owoców oraz warunki w których rosły.Kluczowe są tu rodzaj gleby, opady, ukształtowanie terenu czy wreszcie sposób w jaki są uprawiane. Właściwa uprawa i umiejętność właściwej troski o winnice sprawiają, że z winogrona wydobywa się charakterystyczny skład i aromat. Szczepy dzielą się na dwa podstawowe, białe i czerwone. Wino to nośnik ważnych symboli, a nastrój wokół jego spożywania wytworzył całą kulturę, która określa, jakie są ścisłe zasady przechowywania, przygotowywania i podawania. Picie wina to prawdziwa ceremonia. Złożony smak tego napoju, jego bogaty bukiet, doceniają prawdziwi koneserzy tego napoju. Wino to nie tylko napój procentowy. Jest to styl życia, poznawanie kultury i historii różnych krajów.

  Rodzaje win

  Najpopularniejszym podziałem win są wina czerwone, białe i różowe. Odcienie ich często różnią się w zależności od rodzaju szczepu winogron. Czerwone wina, podawane w temperaturze pokojowej, podawane są do cięższych potraw, natomiast białe i różowe podaje się schłodzone. Wina dzieli się również na wytrawne, półwytrawne, półsłodkie i słodkie. Podział zależy od kraju pochodzenia, od ilości alkoholu i poziomu pektyn. Jest też podział na wina takie jak stołowe, regionalne, jakościowe. Te ostatnie powinny zawierać informację o rodzaju winogron, miejscu uprawy.

  Na co zwrócić uwagę w trakcie degustacji wina?

  Po rozlaniu do kieliszków ocenić można jego klarowność.W winie nie powinno być ciał obcych, ani fragmentów korka. Powierzchnia wina powinna być lśniąca. Nie może być ani oleista ani opalizująca tęczową barwą, gdyż takie znaki świadczą o tym, że wino jest zepsute. Ważne jest również musowanie, czyli zawartość dwutlenku węgla. Proces ten objawia się bąbelkami na powierzchni. Im wolniej bąbelki wydostają się z kieliszka, tym lepszego gatunku jest wino. Barwa wina mówi o wieku danego wina czy stanie jego konserwacji. Na kolor wina wpływ ma odmiana winorośli, pochodzenie albo technika stosowanych podczas procesu produkcji, ale największy wpływ ma wiek. Wino dojrzewa i utlenia się zmieniając kolor. Wina, które są bezbarwne, albo białe mogą nabierać zielonkawego, bladożółtego czy bursztynowego odcienia. Wina czerwone zmieniają swoją barwę na brąz albo mahoń.

  Butelki do wina

  Butelka do wina jest znana od początku XVII w. Zanim ją wynaleziono, wino przechowywano w beczkach.Przed podaniem na stół wino przelewane było do przed samym podaniem na stół do butelek ceramicznych lub skórzanych. Wynalazca butelek do wina zaprojektował specjalne piece węglowe, które były przeznaczone do wypalania szkła. Barwienie butelek na ciemno chronić miało wino przed działaniem promieni słonecznych. Kiedy ruszył proces automatyczny produkcji butelek, zaczęły one nabierać regularnych, określonych kształtów oraz pojemności.Obecnie spotkać można butelki na wino 1l, jednak najpopularniejsze są butelki do wina 0.75l. Butelka na wino 5l to oferta dla prawdziwych miłośników tego trunku. Szklane butelki do wina są brązowe, albo ciemnozielone do wina czerwonego, jasnozielone do wina białego, a przezroczyste do wina białego i różowego, czyli do takich, które nie wymagają długiego dojrzewania. Kształt butelki przekazuje również wiele informacji. Butelki tzw.bordoskie są smukłe,o wysoko osadzonych ramionach, dzięki którym wytrącający się osad zatrzymuje się u nasady szyjki. Ten rodzaj butelki jest najpopularniejszy. Butelki burgundzkie są bardziej pękate, z falistymi ramionami, które miękko opadają, z większym wgłębieniem u dołu. innymi rodzajami butelek są szampańska, reńska, oraz wiele innych, często wymyślnych kształtach.

  Karafki do wina- rodzaje

  Karafka do wina występuje w różnych kształtach w niezwykle zróżnicowanym asortymencie. Każdy miłośnik wina może dobrać karafki w zgodzie ze swoją zastawą stołową. Rozmaite i ciekawe kształty karafek to nie tylko atrakcyjny, modny wygląd, ale przede wszystkim funkcjonalność. Karafki do wina w kształcie gruszek, zaokrąglone przy podstawie i zwężające się ku górze są bardzo poręczne. Natomiast nowoczesne karafki, które mają wyprofilowaną szyjkę to gwarancja wygody w czasie rozlewnia wina do kieliszków czy też szklanek. Butelka do wina czy karafka może być z korkiem lub bez, zamknięcie może być bardzo stylowe. Korki naturalne do butelek i karafek pełnią dwie funkcje, takie jak zapobieganie wietrzenia alkoholu oraz ochrona przed zanieczyszczeniami, albo są po prostu ozdobą.

  Wszystko o korkach do wina

  Bardzo ważnym etapem w produkcji wina jest jego korkowanie, ponieważ smak wina oraz jego bukiet zależy w dużej od jakości korków i sposobu, jakiego użyje się do zakorkowania butelek. Korki do wina mogą być naturalne albo syntetyczne. Mają różne kształty, mogą być stożkowe, albo walcowe. Mogą być w kształcie grzybka, albo w innych ozdobnych formach. Korkownice do wina to narzędzie, bez którego trudno się obejść w winnicy. Na rynku korkownica do butelek występują w wielu rodzajach. Mogą być ręczne, dwuramienne i ich różne konfiguracje. Wino można przechowywać również w tzw. balonach. Balony do wina są szklane, wąskootworowe, przeznaczone do fermentacji. Dzięki plastikowej obudowie, którą można zdjąć, balon można dokładnie umyć. Najpopularniejszym balonem jest dama 5l na wino. Na korek zakładane są często kapturki termokurczliwe. Są to termokapsle, czyli ozdobne foliowe nakładki, z plombą ułatwiającą zerwanie. Jest wiele kolorów do wyboru. Na korki z drewnianą główką preferuje się korki transparentne, do białych butelek natomiast fioletowe, beżowe i białe. Zielone butelki mają kapsle brązowe, wiśniowe, złote i zielone.

  Do czego służą suszarki na wino?

  Suszarka do butelek na wino, albo inaczej stojak przeznaczony jest na około pięćdziesiąt butelek. Zaopatrzone są w obrotowy stojak i ociekacz, a całość wykonana jest z tworzywa, które ma dużą wytrzymałość. Suszarki do butelek przyśpieszają ociekanie umytych butelek, zajmując przy tym niewielką przestrzeń.

  Co można kupić w sklepie winiarskim Domizdrowie.pl?

  Sklep winiarski to miejsce, gdzie każdy koneser wina znajdzie wszystko do jego produkcji. Dobrze wyposażone sklepy oferują swoim klientom wszystko co jest potrzebne, aby powstało wino, począwszy od drożdży, poprzez pożywki, korektory kwasowości, butle, drobne urządzenia, odszypułkowarki, fermentatory, tanki, butelki, artykuły do wina, na kieliszkach i karafkach skończywszy.

 • Zestawy winiarskie

  Robię wino w domu

  Robienie trunków w domu nie jest rzeczą trudną i poradzi sobie z nią nawet niedoświadczony, czy zupełnie początkujący winiarz. Nie trzeba od razu budować wielkiej winnicy i inwestować dużych pieniędzy aby cieszyć się smakiem wybornych alkoholi. Stworzenie wina o unikatowym i niepowtarzalnym smaku i pochwalenie się nim przed rodziną i znajomymi to wyjątkowe wyzwanie, przed jakim może stanąć każdy z nas i któremu każdy może sprostać. zadanie to jest bardzo łatwe i daje mnóstwo radości na całym etapie tworzenia. Pomogą nam w tym profesjonalne zestawy do robienia wina. Zaspokoją każdy gust, a ich użycie jest dziecinnie proste i nie wymaga wielkiej znajomości sztuki winiarskiej. Dla osób poczatkujących polecamy kompletne zestawy do robienia wina w domu. Taki zestaw winiarski zawiera wszystkie elementy niezbędne do wyprodukowania własnego wina o wyjątkowym smaku. zajmuje niewiele miejsca i zmieści sie w nawet najmniejszym mieszkaniu. produkcja wina nie jest czasochłonna, a więc również ograniczony czas jakim dysponujemy nie jest przeszkodą. Nie każdy lubi produkty sklepowe, które są powtarzalne, ale ich jakoś nie zawsze odpowiada naszym oczekiwaniom. Niejednokrotnie szukamy czegoś innego, unikalnego, niepowtarzalnego, co będzie nas wyróżniać wśród znajomych. Podanie wina domowej produkcji będzie doskonałym sposobem na podniesienie jakości towarzyskiego spotkania, a my zyskamy uznanie u biesiadników. Profesjonalny zestaw do wina na pewno zyska uznanie w gospodarstwach agroturystycznych czy pensjonatach, w których goście lubią domowe smaki i takich właśnie oczekują. jest to wspaniały sposób na stworzenie własnej marki i podniesienie jakości usług. Zestawy do wina mogą być również doskonałym prezentem dla kogoś, kto jeszcze nie rozpoczął swojej przygody z winiarstwem. Komplet do wina może się okazać bardzo trafionym prezentem dla kogoś, kto interesuje się tą tematyką, lub poszukuje dopiero swojego hobby. Tworzenie czegoś w sposób samodzielny i dzielenie się efektami swojej pracy daje ogromna satysfakcję i mnóstwo radości. To niemal jak prowadzenie własnego maleńkiego biznesu.

  Jakie zestawy do wina?

  Od czego zacząć własną przygodę z winem. Zestaw do wina okazuje się pierwszym krokiem na drodze budowania przyjemności tworzenia. Prócz zainwestowania niewielkich pieniędzy potrzeba jeszcze trochę cierpliwości, aby cieszyć się wymarzonym produktem w postaci butelki wina. Zestaw do produkcji wina jest zestawem na start, uzupełniony o kilka akcesoriów i nieco cukru będzie doskonałą bazą do rozpoczęcia produkcji. Zestaw do wina to możliwość wyboru różnych smaków, w zależności od naszych indywidualnych preferencji. Każdy znajdzie zestaw do wina o odpowiednim dla siebie smaku. To ogromny plus, ponieważ nie jesteśmy ograniczeni koniecznością wyboru jednego tylko smaku. Nasza kreatywność może być nieograniczona. Zestawy winiarskie to prosty i łatwy sposób aby sprawić przyjemność sobie, lub komuś innemu i zacząć cieszyć się smakiem domowego trunku. Nic tak nie uzupełnia smaku domowych serów jak butelka domowego wina. Zestaw do wina w połączeniu z zestawem do robienia serów to prezent niemal idealny dla tych , którzy poszukują nowych smaków i są gotowi sami je tworzyć. Warto zainteresować się tą tematyka w dobie masowej produkcji żywności. Sami jesteśmy w stanie wyprodukować towar, który najbardziej spełni nasze trzeba oczekiwania, trzeba dać sobie szanse i rozpocząć działanie. Wszystkie artkuły pochodzące z małych manufaktur, wytwarzane w sposób tradycyjny, zdrowy, sa bardziej poszukiwane i chętniej kupowane. możemy sami stworzyć produkt, który stanie sie idealnym prezentem dla bliskich i znajomych. Podwójna przyjemność.

  Zestawy winiarskie i grzaniec

  Nie jeden z nas pamięta smak grzanego wina podawanego zimą w rożnego rodzaju karczmach czy restauracjach. co nas rozgrzewa na stoku narciarskim jeśli nie kubek granego wina. Marzy nam się ten smak w domowym zaciszu, w towarzystwie bliskich. Nic prostszego. Możemy sami stworzyć ten smak w domu i na bazie domowego wina własnej produkcji. Zestaw do grzanego wina będzie niezwykle przydatny w przygotowaniu aromatycznego i rozgrzewającego trunku. wybór takich zestawów jest duży, a więc każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. to także doskonały pomysł na prezent nie koniecznie dla, które tworzą domowe wina. Na długie jesienne i zimowe wieczory będzie to prezent doskonały. Zestawy winiarskie powinny znaleźć się w każdym domu, w którym wino często gości na stole i jest ulubionym napojem. każdy będzie zadowolony otrzymując zestaw do wina grzanego, przy którym można urządzić biesiadę w wiejskim stylu.

  Do Dzieła!
  Wykonanie pierwszego kroku okazuje się często najtrudniejsze. Może jeszcze nie wiem, .że jestem urodzonym winiarzem, że potrafię tworzyć trunki o wspaniałym smaku i aromacie. Może jeszcze nie dałem sobie szansy i nie odkryłem w sobie tej pasji, która może stać się moich hobby. warto spróbować, a może zaangażować do współpracy najbliższe osoby, może one podzielą nasza pasję i wspólnie tworzyć będziemy coś wyjątkowego. zakup pierwszego zestawu winiarskiego dla wielu stał się początkiem wielkiej przygody, sposobem na samorealizację. W każdym wieku warto odkrywać swoje nowe możliwości i poszerzać swoje zainteresowania. Wyrób domowego wina to niezwykła przygoda na każdym etapie, mnóstwo radości i satysfakcji. Dzielenie się owocami swej pracy w postaci butelki trunku z własna etykieta, własnym logo sprawi, że będziemy autorami czegoś wyjątkowego i niepowtarzalnego, co przyniesie nam również uznanie w oczach innych osób.
 • Drożdże i środki...
 • Butle pojemniki...

  Butelki do wina

  Sezon na wino trwa cały rok!
  Niezwykle popularne stało się w ostatnich latach wytwarzanie domowego wina. Dla niektórych jest to jedynie dodatkowe hobby, ale dla wielu ludzi staje się prawdziwą pasją i sposobem na życie. Tworzenie własnego trunku to sposób na wypełnienie czasu ale także wykorzystanie owoców z przydomowych ogródków i sadów. W dobie kiedy tak dużo produktów spożywczych marnuje się, wykorzystanie owoców, które czasami nie nadają się do niczego innego jest działaniem bardzo pożądanym. Dzięki temu mamy kilka pozytywnych działań i efektów w jednym przedsięwzięciu. Wino bowiem można rozbić z owoców które nie są już pierwszej jakości. Wina z małych winnic, prywatnych manufaktur coraz bardziej są poszukiwane na rynku alkoholowym. Również szanujące się restauracje czy hotele poszukują wyjątkowych produktów w tej właśnie kategorii towarów i usług. Aby rozpocząć domową produkcję wina potrzebujemy zacząć od kompletowania potrzebnego sprzętu. Na początek potrzebujemy pojemnik fermentacyjny do wina. W zależności od tego jaką ilość wina chcemy wyprodukować musimy dobrać wielkość. Pojemniki do wina mają bardzo różną pojemność. Balony na wino używane w domowej produkcji to między innymi pojemniki 50 litrowe. Butla do wina 50l pozwala na wyprodukowanie znacznej ilości trunku. Sprawdzi się w przypadku dużej ilości owoców. Butla na wino spełni zadanie fermentacyjne, ale także może służyć jako naczynie do przechowywania już gotowego trunku. Balony na wino służą bowiem nie tylko do doraźnej fermentacji, ale także do dłuższego leżakowania, jeśli nie chcemy wina od razu butelkować. Butle do wina maja pojemność od stosunkowo małej do bardzo dużej. Znajdziemy więc taki produkt, którego akurat potrzebujemy bez większego wysiłku. dobrze jest jeśli zasięgniemy porady specjalistów, którym dokładnie przedstawimy własne plany dotyczące produkcji wina w warunkach domowych, albo oczekiwane efekty. Na pewno posłuż nam fachową pomocą i radą w tym zakresie.


  Różne smaki, różne możliwości

  Wino można robić z bardzo wielu owoców. Nie tylko z jednego rodzaju w jednej butli, ale z kombinacji owoców. Początkujący winiarze, domowi pasjonaci wybierają owoce łatwo dostępne i łatwe w obróbce. Zaczynają zwykle od małych balonów. Czasem jest to butla do wina 5l, czasem ma 10l, a czasem 15l. czasem kilka małych balonów z różnymi owocami, nastawianymi w różnym czasie. Butla na wino powinna być więc dobrana do ilości owoców i do pożądanej ilości trunku jaki chcemy uzyskać w procesie fermentacji, jako produkt finalny. Pojemniki na wino to zwykle szklana butla do robienia wina. Szkło jest najbardziej neutralnym materiałem w styczności z alkoholem. Poza tym widzimy co dzieje się w środku. Szklane balony do wina to tradycja jeśli chodzi o domowy wyrób tego trunku. Wino balon to nie są zwroty, które idą w parze w przypadku profesjonalnych winnic. W nich wino leży w kadziach a potem trafia do butelek, w który leżakuje w odpowiednim mikroklimacie. W domowych warunkach wystarczy nam bańka do wina, która nie zajmuje dużo miejsca, a sprawdzi się doskonale.
  Wino możemy robić w wielu wariantach i różnych smakach. Wszystko zależy od naszych upodobań i kreatywności. Butla do wina 20l może nam się przydać kiedy dokonujemy pierwszego zlewania pozbywając się owoców i zawiesiny. Będzie przydatna do klarowania i przechowywania młodego wina. Butla na wino 50l natomiast to najbardziej odpowiedni wybór dla dużej ilości owoców.
  Bańka na wino musi być pierwszym zakupem dla osoby, która rozpoczyna swoją przygodę z produkcją wina w warunkach domowych. Warto zacząć taką właśnie działalność dla swoich potrzeb, obudzić w sobie pasję, która daje wiele radości z faktu tworzenia czegoś absolutnie wyjątkowego i niepowtarzalnego. Potem możemy się pochwalić przed rodziną i znajomymi własnym produktem, zaopatrzonym w unikatowe, spersonalizowane etykiety. Możemy je bez problemu kupić w necie lub zaprojektował i wydrukować we własnym zakresie. To również podkreśli oryginalność naszego wyrobu.


  Pojemnik do fermentacji wina

  Na rynku winiarskim i w sklepach specjalizujących się w sprzedaży akcesoriów do wina znajdziemy plastikowe pojemniki do fermentacji. Są one może jeszcze mniej popularne ale systematycznie znajdują coraz więcej zwolenników. Są one całkowicie bezpieczne, a tworzywo wykorzystane do ich produkcji w żaden sposób nie wchodzi w reakcje z płynem. Można je więc śmiało wykorzystać do domowego wyrobu wina. Maja one także różna pojemność począwszy od 5l aż do 50 litrów. Daje nam to więc także bardzo duże możliwości jeśli chodzi o nastaw czy późniejsze przechowywanie. Przed dokonaniem zakupu warto poważnie się zastanowić jakiego pojemnika potrzebujemy. dla wygody powinniśmy kupić kilka, o różnej wielkości. Przyda się balon do wina 20l, ale też do innych trunków możemy wykorzystać balon do wina 5l. Jeśli będziemy mieć kilka pojemników o różnej wielkości łatwiej będzie nam przeprowadzić proces zlewania czy klarowania trunku w warunkach domowych.
  Produkcja wina w ramach hobby, dodatkowego zajęcia przynosi wiele satysfakcji. Daje dużo radości z produktu finalnego, który jest absolutnie nasz, wyjątkowy i niepowtarzalny. Pozwala także wykorzystać nadmiar owoców, które często się marnują i nie są właściwie wykorzystane. Poza tym jest to pasja stosunkowo tania nie wymagająca wielkich nakładów finansowych, a efekt może być naprawdę spektakularny. Możemy kolekcjonować swoje wina, leżakować je przez wiele lat i potem wyciągać butelkę z dawnych czasów na wyjątkowe okazje. Daje nam to mnóstwo radości, którą możemy dzielić ze swoimi bliskimi i przyjaciółmi. każdy, kto jeszcze nie zaczął produkcji własnego wina powinien koniecznie zaopatrzyć się w odpowiedni do tego sprzęt. Zdobyć nieco wiedzy na początek i zacząć wykorzystywać owoce, których niejednokrotnie mamy w nadmiarze. W zasadzie o każdej porze roku możemy nastawiać wino, a ponieważ produkcja tego alkoholu rozciąga się w czasie, mamy zagwarantowane zajęcie na całe 12 miesięcy. efekty będą przychodzić systematycznie., partiami, etapami. Oczekiwanie tylko wzmocni dumę z efektu końcowego.
 • Akcesoria winiarskie
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji

Winiarstwo - zajęciem dla każdego

Winiarstwo – jego historia oraz początki

Jak sama nazwa wskazuje, winiarstwo jest to działanie polegające na produkowaniu wina, którego początki sięgają 6 tysięcy lat przed naszą erą. Regionem, z którego dokładnie pochodzi ta sztuka jest obszar między Morzem Czarnym, a Morzem Kaspijskim, innymi słowy region dzikiego Kaukazu. Pomimo odległego czasu powstania sztuki winiarstwa jest to zajęcie wciąż bardzo popularne oraz powszechne w społeczeństwie, którym może zająć się każdy z nas we własnym zaciszu domowym. Jest to ciekawe oraz zajmujące hobby, które z pewnością niesie za sobą wile rozmaitych korzyści, nie tylko z powodu wypełnienia oraz uatrakcyjnienia sobie czasu, ale także w postaci pysznego produktu domowej roboty jakim jest wino. Każda osoba, która miał okazję spróbować tego własnoręcznego wyrobu, na pewno potwierdzi, że jest to ogromnie wyjątkowy i rzadko spotykany smak, który na długo zapada w pamięć.
Aby rozpocząć swoją wczesną przygodę ze sztuką produkowania wina na początku należy zaopatrzyć się w podstawowe akcesoria do winiarstwa, które zdecydowanie są niezbędne do jego produkcji. W tym właśnie celu zaufany oraz przystępny cenowo sklep „Dom i Zdrowie” przygotował doskonałą ofertę asortymentową, w której pojawiają się różne akcesoria dla winiarzy, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę oraz dla tych bardziej zaawansowanych koneserów wina. Więc jeśli to czytasz, to na pewno jesteś zainteresowany tematem, a to świetna okazja do zaopatrzenia się we wszelkie akcesoria do wina.


Niezbędne akcesoria do produkcji domowego wina

Butelki do wina

Najważniejszym oraz najbardziej podstawowym elementem, który umożliwi nam winiarstwo jest dobór odpowiedniej butelki, która stanie się miejscem przechowywania wina, tuż po etapie jego rozlewania oraz w trakcie fermentacji. Jednym z lepszych wyborów jakiego możemy dokonać, będzie postawienie na damy do wina. Jest to bardzo duża szklana oraz przeźroczysta butelka, najczęściej o pojemności aż 5 litrów, więc idealnie sprawdzi się do dużej ilości wina. Przy jej kupnie warto szczególnie zwrócić uwagę na to, czy ma ona odpowiednio szczelne zamknięcie, które powinno być wykonane z wysokiej jakości druta. Dama do wina powinna charakteryzować się również gumową uszczelką do wielokrotnego użytku oraz poręcznym i wygodnym uchwytem, który ułatwi jej przenoszenie.
Balony do wina występują również w wersji z oplotem, najczęściej z tworzywa sztucznego, które doskonale chroni je przed uszkodzeniem oraz zbiciem. Jest to jak najbardziej przydatne akcesorium, zwłaszcza przy dużej ilości butelek, jak również przy jednej sztuce.
Koszt tego typu butelek waha się w okolicach około 15-17 złotych.


Pozostałe akcesoria

Jeśli chodzi o resztę potrzebnych akcesoriów, to z pewnością należy do nich odpowiedniej jakości termometr, który kontroluje temperaturę podczas fermentacji wina. Jest to bardzo ważny element, ponieważ to dzięki niemu, przez odczyt temperatury, orientujemy się jak ostatecznie będzie smakować wino. Do tego celu bardzo dobrze sprawdzi się termometr ciekłokrystaliczny, z zakresem temperatury od 16 do 30 stopni Celsjusza. Koszt takiego termometru to około 3-5 złotych.
Warto również wspomnieć o wszelkich akcesoriach do fermentacji takich jak lejki, sitka, kraniki, wężyki, mieszadła, a także korki i zatyczki.
Jeśli chodzi o kraniki, to są to bardzo przydatne akcesoria do wina, ponieważ umożliwiają przelanie, gotowego już wina, do kieliszka lub innego rodzaju szkła. Dostępne kraniki wykonane są najczęściej z plastiku, ponieważ jest to najlepsze tworzywo do produkcji tego typu elementów, stąd ich cena jest bardzo przystępna.
Mając już zestawy winiarskie, należy również zaopatrzyć się w produkt, który umożliwi ostateczną fermentację wina. Do tego celu wykorzystywane są aktywne drożdże do wina, które w suszonej formie nadadzą się zarówno do produkcji win białych i win czerwonych. Charakteryzuje je przede wszystkim wysoka skuteczność fermentacji nawet w najmniej sprzyjających do tego warunkach.
Sklep "Dom i Zdrowie" oferuje również zestawy do wina, które umożliwiają produkcję cydru z jabłek. Jest to bardzo ciekawa oferta z tego względu, że zestaw przygotowany jest tak, aby jak najbardziej ułatwić nam proces produkcji cydru. Zestaw składa się z kilograma suszu z owoców oraz drożdży, wszystko odmierzone tak, aby otrzymać aż 23 litry cydru. Jedynym co pozostaje z naszej strony, aby dodać jest cukier i woda. Jest to więc bardzo prosty proces, w którym możemy przekonać się co to jest winiarstwo. Dokładne informacje znajdują się również w instrukcji na opakowaniu.


Zajęcie dla każdego
Winiarstwem może zająć się tak naprawdę każdy z nas, ponieważ jest to zajęcie, przede wszystkim, takie, które nie pochłania wielu kosztów. Po zaopatrzeniu się w niezbędne oraz podstawowe akcesoria do produkcji wina, takie jak butelki, termometry, kraniki czy drożdże pozostaje tylko zakup już na bieżąco owoców oraz cukru. Dlatego każdy z nas powinien spróbować, chociaż raz w życiu, tego zajęcia.
2 lata gwarancji

Na prezentowane w niniejszym sklepie udzielamy standardowo 2 lata gwarancji.

O szczegóły związane z zakresem gwarancji pytaj konsultantów lub szukaj informacji zamieszczonych na kartach produktu.

Wysytłka

Gwarantujemy szybki bezpieczny transport na terenie kraju.

Płatności

Oferujemy szeroki wybór metod płatności:

 • pobranie - płatność przy odbiorze
 • przelew zwykły na konto:
  BZWBK 30 1500 1155 1011 8000 7453 0000
 • raty