Butelkowanie W tej kategorii nie ma produktów.

Na jakość wina wpływa rodzaj owoców oraz warunki w których rosły.Kluczowe są tu rodzaj gleby, opady, ukształtowanie terenu czy wreszcie sposób w jaki są uprawiane. Właściwa uprawa i umiejętność właściwej troski o winnice sprawiają, że z winogrona wydobywa się charakterystyczny skład i aromat. Szczepy dzielą się na dwa podstawowe, białe i czerwone. Wino to nośnik ważnych symboli, a nastrój wokół jego spożywania wytworzył całą kulturę, która określa, jakie są ścisłe zasady przechowywania, przygotowywania i podawania. Picie wina to prawdziwa ceremonia. Złożony smak tego napoju, jego bogaty bukiet, doceniają prawdziwi koneserzy tego napoju. Wino to nie tylko napój procentowy. Jest to styl życia, poznawanie kultury i historii różnych krajów.

Rodzaje win

Najpopularniejszym podziałem win są wina czerwone, białe i różowe. Odcienie ich często różnią się w zależności od rodzaju szczepu winogron. Czerwone wina, podawane w temperaturze pokojowej, podawane są do cięższych potraw, natomiast białe i różowe podaje się schłodzone. Wina dzieli się również na wytrawne, półwytrawne, półsłodkie i słodkie. Podział zależy od kraju pochodzenia, od ilości alkoholu i poziomu pektyn. Jest też podział na wina takie jak stołowe, regionalne, jakościowe. Te ostatnie powinny zawierać informację o rodzaju winogron, miejscu uprawy.

Na co zwrócić uwagę w trakcie degustacji wina?

Po rozlaniu do kieliszków ocenić można jego klarowność.W winie nie powinno być ciał obcych, ani fragmentów korka. Powierzchnia wina powinna być lśniąca. Nie może być ani oleista ani opalizująca tęczową barwą, gdyż takie znaki świadczą o tym, że wino jest zepsute. Ważne jest również musowanie, czyli zawartość dwutlenku węgla. Proces ten objawia się bąbelkami na powierzchni. Im wolniej bąbelki wydostają się z kieliszka, tym lepszego gatunku jest wino. Barwa wina mówi o wieku danego wina czy stanie jego konserwacji. Na kolor wina wpływ ma odmiana winorośli, pochodzenie albo technika stosowanych podczas procesu produkcji, ale największy wpływ ma wiek. Wino dojrzewa i utlenia się zmieniając kolor. Wina, które są bezbarwne, albo białe mogą nabierać zielonkawego, bladożółtego czy bursztynowego odcienia. Wina czerwone zmieniają swoją barwę na brąz albo mahoń.

Butelki do wina

Butelka do wina jest znana od początku XVII w. Zanim ją wynaleziono, wino przechowywano w beczkach.Przed podaniem na stół wino przelewane było do przed samym podaniem na stół do butelek ceramicznych lub skórzanych. Wynalazca butelek do wina zaprojektował specjalne piece węglowe, które były przeznaczone do wypalania szkła. Barwienie butelek na ciemno chronić miało wino przed działaniem promieni słonecznych. Kiedy ruszył proces automatyczny produkcji butelek, zaczęły one nabierać regularnych, określonych kształtów oraz pojemności.Obecnie spotkać można butelki na wino 1l, jednak najpopularniejsze są butelki do wina 0.75l. Butelka na wino 5l to oferta dla prawdziwych miłośników tego trunku. Szklane butelki do wina są brązowe, albo ciemnozielone do wina czerwonego, jasnozielone do wina białego, a przezroczyste do wina białego i różowego, czyli do takich, które nie wymagają długiego dojrzewania. Kształt butelki przekazuje również wiele informacji. Butelki tzw.bordoskie są smukłe,o wysoko osadzonych ramionach, dzięki którym wytrącający się osad zatrzymuje się u nasady szyjki. Ten rodzaj butelki jest najpopularniejszy. Butelki burgundzkie są bardziej pękate, z falistymi ramionami, które miękko opadają, z większym wgłębieniem u dołu. innymi rodzajami butelek są szampańska, reńska, oraz wiele innych, często wymyślnych kształtach.

Karafki do wina- rodzaje

Karafka do wina występuje w różnych kształtach w niezwykle zróżnicowanym asortymencie. Każdy miłośnik wina może dobrać karafki w zgodzie ze swoją zastawą stołową. Rozmaite i ciekawe kształty karafek to nie tylko atrakcyjny, modny wygląd, ale przede wszystkim funkcjonalność. Karafki do wina w kształcie gruszek, zaokrąglone przy podstawie i zwężające się ku górze są bardzo poręczne. Natomiast nowoczesne karafki, które mają wyprofilowaną szyjkę to gwarancja wygody w czasie rozlewnia wina do kieliszków czy też szklanek. Butelka do wina czy karafka może być z korkiem lub bez, zamknięcie może być bardzo stylowe. Korki naturalne do butelek i karafek pełnią dwie funkcje, takie jak zapobieganie wietrzenia alkoholu oraz ochrona przed zanieczyszczeniami, albo są po prostu ozdobą.

Wszystko o korkach do wina

Bardzo ważnym etapem w produkcji wina jest jego korkowanie, ponieważ smak wina oraz jego bukiet zależy w dużej od jakości korków i sposobu, jakiego użyje się do zakorkowania butelek. Korki do wina mogą być naturalne albo syntetyczne. Mają różne kształty, mogą być stożkowe, albo walcowe. Mogą być w kształcie grzybka, albo w innych ozdobnych formach. Korkownice do wina to narzędzie, bez którego trudno się obejść w winnicy. Na rynku korkownica do butelek występują w wielu rodzajach. Mogą być ręczne, dwuramienne i ich różne konfiguracje. Wino można przechowywać również w tzw. balonach. Balony do wina są szklane, wąskootworowe, przeznaczone do fermentacji. Dzięki plastikowej obudowie, którą można zdjąć, balon można dokładnie umyć. Najpopularniejszym balonem jest dama 5l na wino. Na korek zakładane są często kapturki termokurczliwe. Są to termokapsle, czyli ozdobne foliowe nakładki, z plombą ułatwiającą zerwanie. Jest wiele kolorów do wyboru. Na korki z drewnianą główką preferuje się korki transparentne, do białych butelek natomiast fioletowe, beżowe i białe. Zielone butelki mają kapsle brązowe, wiśniowe, złote i zielone.

Do czego służą suszarki na wino?

Suszarka do butelek na wino, albo inaczej stojak przeznaczony jest na około pięćdziesiąt butelek. Zaopatrzone są w obrotowy stojak i ociekacz, a całość wykonana jest z tworzywa, które ma dużą wytrzymałość. Suszarki do butelek przyśpieszają ociekanie umytych butelek, zajmując przy tym niewielką przestrzeń.

Co można kupić w sklepie winiarskim Domizdrowie.pl?

Sklep winiarski to miejsce, gdzie każdy koneser wina znajdzie wszystko do jego produkcji. Dobrze wyposażone sklepy oferują swoim klientom wszystko co jest potrzebne, aby powstało wino, począwszy od drożdży, poprzez pożywki, korektory kwasowości, butle, drobne urządzenia, odszypułkowarki, fermentatory, tanki, butelki, artykuły do wina, na kieliszkach i karafkach skończywszy.

2 lata gwarancji

Na prezentowane w niniejszym sklepie udzielamy standardowo 2 lata gwarancji.

O szczegóły związane z zakresem gwarancji pytaj konsultantów lub szukaj informacji zamieszczonych na kartach produktu.

Wysytłka

Gwarantujemy szybki bezpieczny transport na terenie kraju.

Płatności

Oferujemy szeroki wybór metod płatności:

  • pobranie - płatność przy odbiorze
  • przelew zwykły na konto:
    BZWBK 30 1500 1155 1011 8000 7453 0000
  • raty